Tūkstančiai Ukrainos kalinių nori eiti į kariuomenę, antradienį pranešė Kijevas, įstatymų leidėjams priėmus sprendimą, leidžiantį kai kurių kategorijų kaliniams prisijungti prie ginkluotųjų pajėgų.
Šis žingsnis atkartoja Rusijos politiką, kai dešimtys tūkstančių kalinių buvo išsiųsti į Ukrainą, pažadėjus amnestiją, ir žuvo sunkiuose mūšiuose, kurie davė mažai naudos.
Ukraina mūšio lauke patiria kritinį šaudmenų ir personalo trūkumą, dėl kurio Rusijos pajėgos pasistūmėjo į priekį rytinėje ir šiaurinėje fronto linijoje.
„Tai daugiau nei 3 000 žmonių. Prognozavome tai dar prieš priimant šį įstatymą“, – sakė teisingumo ministro pavaduotoja Olena Vysocka, turėdama omenyje skaičių kalinių, pateikusių prašymus stoti į kariuomenę.
Ji sakė, kad valdžios institucijos suskaičiavo, jog reikalavimus atitinka 20 000 kalinių ir kad 4 500 iš jų „išreiškė susidomėjimą“ įstoti į kariuomenę. Ji pridūrė, kad šis skaičius greičiausiai bus kintantis.
Prašymus gali teikti tik tie kaliniai, kuriems iki bausmės pabaigos liko mažiau nei treji metai. Mobilizuotiems kaliniams bus suteikiamas lygtinis paleidimas, bet ne malonė.
Tarp tų, kurie negali eiti į kariuomenę – asmenys, pripažinti kaltais dėl seksualinio smurto, dviejų ar daugiau žmonių nužudymo, sunkios korupcijos ir buvę aukšto rango pareigūnai.
Rusija nuo pirmųjų invazijos dienų verbavo kalinius kariauti fronto linijose, iš pradžių siūlydama prezidento malonę už šešių mėnesių tarnybą.