Tarptautinis Teisingumo Teismas (TTT, Hagoje) nusprendė, kad Izraelio gyvenviečių politika okupuotose palestiniečių teritorijose pažeidžia tarptautinę teisę. „Naujakurių perkėlimas į Vakarų Krantą ir į Jeruzalę, taip pat jų buvimo išlaikymas pažeidžia Ketvirtosios Ženevos konvencijos 49 straipsnį“, – pareiškė TTT. Gamtos išteklių naudojimas taip pat nesuderinamas su Izraelio, kaip okupacinės valstybės, įsipareigojimais pagal tarptautinę teisę.
Izraelis Vakarų Krantą, Rytų Jeruzalę ir Gazos Ruožą užkariavo per Šešių dienų karą 1967 m. Iš Gazos Ruožo jis 2005-aisiais pasitraukė, tačiau ir toliau kontroliuoja sausumos, jūros ir oro sienas. Rytų Jeruzalę Izraelis aneksavo, o Vakarų Krantą vadina ginčytina teritorija, dėl kurios ateities turi būti sprendžiama derybose. Kartu Izraelis Rytų Jeruzalėje ir Vakarų Krante apgyvendina savo piliečius, kad sustiprintų šių teritorijų kontrolę.
Tarptautinė bendruomenė visas tris teritorijas laiko okupuotomis. Palestiniečiai visų jų - nori savo, nepriklausomos valstybės.
TTT sprendimas nėra įpareigojantis, tačiau karo Gazos Ruože kontekste gali dar labiau padidinti spaudimą Izraeliui. Čia Izraelis po spalio pradžioje prieš jį surengto išpuolio pradėjo Palestiną naikinantį karą. Šis karas turi siaubingų padarinių civiliams.
JT Generalinė Asamblėja pavedė teismui išsiaiškinti, kokių teisinių padarinių turi beveik 60 metų trunkanti Izraelio okupacinė politika. Tai padaryta dar gerokai prieš Gazos karą.