Krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė sako neabejojanti Maskvos ir Pekino bendradarbiavimu Rusijai ketvirtus metus tęsiant karą Ukrainoje.
„Man asmeniškai atrodo, kad labai aktyvus Kinijos dalyvavimas tiek finansiškai, tiek politiškai, tiek kitomis priemonėmis, remiant Rusiją, neturėtų kelti jokių abejonių, koks yra Kinijos vaidmuo, koks yra jos tikslas ir kaip sėkmingai veikia ši blogio ašies komanda“, – žurnalistams Seime sakė D. Šakalienė.
Anot jos, tai, kad ukrainiečiai į nelaisvę paėmė du Rusijos pajėgose kariavusius Kinijos piliečius, tokias nuostatas tik sustiprina.
„Jei pasitvirtins, tai dar vienas iliustracijos variantas“, – pažymėjo ji.
Ukrainos prezidentas antradienį pranešė, kad ukrainiečių kariai į nelaisvę paėmė du Kinijos piliečius, kovojusius Rusijos pajėgų pusėje.
Jis sakė, kad yra įrodymų, jog Rusijos pajėgų pusėje kariauja „daug daugiau Kinijos piliečių“, tačiau Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas šį teiginį pavadino „visiškai nepagrįstu“.
Galiausiai Kinijos užsienio reikalų ministerija trečiadienį paragino savo piliečius vengti konflikto zonų ar dalyvavimo kariniuose veiksmuose.
Po to, kai 2022 m. vasarį Rusija užpuolė Ukrainą, Maskva ir Pekinas ėmė stiprinti savo politinį, karinį ir ekonominį bendradarbiavimą.
Kinija teigia, kad karo atžvilgiu laikosi neutraliteto ir, kitaip nei Jungtinės Valstijos ar kitos Vakarų šalys, nei vienai iš šalių jokios pagalbos nesiunčia.
Tačiau ji palaiko glaudžius politinius ir ekonominius santykius su Rusija, o NATO šalys mano, kad Pekinas „aiškiai suteikia sąlygas“ Maskvai tęsti savo invaziją, kurios jis taip ir nėra pasmerkęs.