Technologijų milijardierius Elonas Muskas naujus metus pradėjo vieša parama kraštutinių dešiniųjų grupuotėms ir išpuoliais prieš išrinktus Europos politikus.
Neseniai išvadinęs Vokietijos kanclerį Olafą Scholzą „kvailiu“, o Vokietijos prezidentą Franką Walterį Steinmeierį – „tironu“, jis vėl nukreipė dėmesį į Jungtinę Karalystę.
Ketvirtadienį E. Muskas jam priklausančioje socialinės žiniasklaidos platformoje „X“ paskelbė žinutę, kurioje palaikė šiuo metu kalinamą britų kraštutinių dešiniųjų veikėją Tommy Robinsoną rašydamas: „Išlaisvinkite Tommy“.
„Tesla“ vadovas taip pat bendrino T. Robinsono paskyrą ir kitus įrašus, kuriuose kraštutinių dešiniųjų ir prieš islamą nusiteikęs aktyvistas vadinamas politiniu kaliniu.
T. Robinsonas, kurio tikrasis vardas ir pavardė yra Stephenas Yaxley-Lennonas, yra žymiausias JK kraštutinių dešiniųjų ekstremistas.
Net „Brexito“ kampanijos aktyvistas Nigelas Farage‘as, kurio partija „Reform UK“ sulaukia didelės E. Musko paramos, praeityje atsiribojo nuo 42 metų T. Robinsono, kaltindamas jį ryšiais su smurtaujančiais nusikaltėliais.
E. Muskas, turintis daugiau kaip 200 mln. sekėjų „X“, yra išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo patarėjas.
Neseniai jis išreiškė paramą Vokietijos kraštutinių dešiniųjų partijai „Alternatyva Vokietijai“ (AfD), šioje šalyje prasidedant pirmalaikių rinkimų kampanijai.
T. Robinsonas šiuo metu yra įkalintas už tai, kad, nepaisydamas teismo draudimo, skleidė melagingus teiginius apie pabėgėlį iš Sirijos. Anksčiau jam buvo nurodyta sumokėti 100 000 svarų sterlingų (apie 125 000 JAV dolerių) kompensaciją už šmeižtą.
Teiginiai kartojami ir T. Robinsono sukurtame vaizdo įraše, kuris tebėra prieinamas jo „X“ paskyroje, turinčioje daugiau nei milijoną sekėjų.
Be paramos T. Robinsonui, E. Muskas vėl aštriai kritikavo JK ministrą pirmininką Keirą Starmerį. Jis apkaltino leiboristų politiką, kad šis, būdamas Karališkosios prokuratūros (CPS) vadovu, nesistengė kovoti su nusikalstamomis smurtinėmis grupuotėmis, daugiausia sudarytomis iš pakistanietiškų šaknų turinčių asmenų.
K. Starmeris, vadovavęs CPS nuo 2008 iki 2013 metų, gynė savo pasiekimus, nurodydamas savo vaidmenį inicijuojant baudžiamąjį persekiojimą vienoje iš labiausiai rezonansinių bylų.