respublika.lt

JAV: Ukrainos narystė NATO nėra reali

(220)
Publikuota: 2025 vasario 12 16:47:00, Rasa Strimaitytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
JAV gynybos sekretorius Pete‘as Hegsethas.. EPA-Eltos nuotr.

JAV prezidento Donaldo Trumpo vyriausybė mano, kad Ukrainos narystė NATO nėra reali ir pasibaigus Rusijos pradėtam karui. 

 

 

Jungtinės Valstijos nemano, kad Ukrainos narystė NATO gali būti realus derybų rezultatas, Ukrainos kontaktinės grupės susitikime Briuselyje pareiškė JAV gynybos sekretorius Pete‘as Hegsethas.

Tačiau Ukrainai reikia saugumo garantijų, kurias visų pirma turi suteikti Europos dalinių buvimas pasibaigus karui, teigė P. Hegsethas ir pabrėžė: JAV nesiųs karių į Ukrainą.

Anot P. Hegsetho, nerealu ir tai, kad būtų grįžta prie Ukrainos 2014 m. sienų, t. y. prie sienų, kokios buvo prieš Rusijai aneksuojant Ukrainos Krymo pusiasalį. 

Jis akcentavo, kad Rusijos karas Ukrainoje turi baigtis. D. Trumpas mėgina tai pasiekti diplomatinėmis priemonėmis, kalbėjo Pentagono vadovas.

JAV vyriausybė esą nori suverenios Ukrainos.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
29
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (220)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar domitės nacionaline „Eurovizijos" atranka?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar įeis Grenlandija ir Kanada į JAV sudėtį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-11 -8 C

-10 -6 C

-9 -3 C

-4 -1 C

-3 +1 C

-4 -1 C

0-3 m/s

0-4 m/s

0-4 m/s