Kremlius trečiadienį paneigė naujoje knygoje pasirodžiusį teiginį, kad nuo tada, kai Respublikonų partijos kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas paliko Baltuosius rūmus, jis galėjo septynis kartus kalbėtis su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.
„Ne, taip nėra“, – pareiškė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, paklaustas apie šį konkretų teiginį. Jo žodžius citavo Rusijos agentūra RBK.
Garsaus žurnalisto Bobo Woodwardo knygoje „Karas“ („War“) sakoma, kad D. Trumpas palaiko asmeninius santykius su V. Putinu net ir tokiu metu, kai vykdo rinkiminę kampaniją siekdamas dar vienos kadencijos JAV prezidento poste.
B. Woodwardas cituoja neįvardytą D. Trumpo padėjėją, kuris nurodė, kad jiedu nuo 2021 m. galėjo kalbėtis iki septynių kartų, nepaisant JAV pastangų padėti Ukrainai priešintis visapusiškam Rusijos puolimui.
Knygos ištraukose, kurias antradienį paskelbė laikraštis „The Washington Post“, B. Woodwardas praneša, kad kai D. Trumpas dar ėjo prezidento pareigas, jis slapta V. Putinui siuntė COVID-19 testų rinkinius, nors pandemijos metu pačiose JAV jų trūko.
Rusija trečiadienį taip pat sukritikavo Demokratų partijos kandidatės į JAV prezidentus Kamalos Harris komentarus apie V. Putiną, sakydama, kad jie esą atskleidė „pyktį ir susierzinimą“ Vašingtone.
Pirmadienį parodytame interviu K. Harris pareiškė, kad jei ji būtų išrinkta prezidente, ji nesusitiktų su V. Putinu derėtis dėl taikos nedalyvaujant Ukrainai.
Ji taip pat pakartojo kritiką D. Trumpo politikai dėl Ukrainos, apibūdindama ją kaip „kapituliavimą“ Maskvai. „Jei Donaldas Trumpas būtų buvęs prezidentu, V. Putinas dabar sėdėtų Kijeve“, – stoties CBS laidoje „60 Minutes“ kalbėjo K. Harris.
Rusijos ambasada Vašingtone socialiniuose tinkluose paskelbtame įraše sukritikavo „pastaruosius nepriimtinus“ K. Harris komentarus, tačiau nepatikslino, kuriuos.
Pasak ambasados, K. Harris komentarai esą parodė „Vašingtono valdančiųjų sluoksnių susierzinimą ir impotenciją“.