Senegalo valdžios institucijos nesuderino su Prancūzijos vadovybe sprendimo išvesti iš šalies užsienio karius, pareiškė Senegalo ministras pirmininkas Usmanas Sonko (Ousmane Sonko).
Anksčiau Senegalo prezidentas Basiru Diomaju Fai (Bassirou Diome Faye) patikino, kad šalis iki 2025 m. atsikratys visų užsienio kontingentų.
„Prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) nurodė, kad paskelbtas Prancūzijos kontingentų pasitraukimas buvo sutartas su Afrikos šalimis ir Prancūzija. Jis mano, kad apie patogumą ir mandagumą galvojanti Prancūzija suteikė Afrikos šalims galimybę tai padaryti. Senegalo atveju šis teiginys yra visiškai neteisingas. Iki šiol nebuvo surengta jokių diskusijų ar derybų, o Senegalo priimtą sprendimą diktuoja tik jo, kaip laisvos, nepriklausomos ir suverenios šalies, valia", - rašė jis tinkle „X".
U.Sonko pridūrė, kad Prancūzija neturi nei galimybių, nei teisėtumo užtikrinti Afrikos šalių saugumą ir suverenitetą. „Priešingai, ji dažnai prisidėdavo prie destabilizacijos kai kuriose Afrikos šalyse, pavyzdžiui, Libijoje, kas turėjo pražūtingų padarinių Sahelio (biogeografinis ir ekoklimatinis regionas šiaurinėje Afrikoje, į pietus nuo Sacharos, kuris neretai laikomas jos dalimi) stabilumui ir saugumui", - pabrėžė jis.
Pasak U.Sonko, Afrikos kariai prisidėjo prie pergalės prieš nacius Antrojo pasaulinio karo metu. „Jei Afrikos kariai, kartais mobilizuoti jėga, su kuriais buvo netinkamai elgiamasi ir kurie galiausiai buvo išduoti, Antrojo pasaulinio karo metu nebūtų buvę dislokuoti Prancūzijoje jos gynybai, labai gali būti, kad šiandien ši šalis būtų vokiška", - padarė išvadą politikas.
Anksčiau E.Makronas priekaištavo Afrikos šalims, kad jos nėra dėkingos Paryžiui už pagalbą kovojant su terorizmu Sahelyje.