Rusijos valdžia atsisakė idėjos vienašališkai išplėsti šalies teritorinius vandenis Baltijos jūroje prie sienų su keturiomis NATO šalimis – Lenkija, Lietuva, Estija ir Suomija, trečiadienį rašo leidinys "The Moscow Times".
Vyriausybės nutarimo projektas dėl valstybės sienos geografinių koordinačių patikslinimo, paskelbtas antradienį, gegužės 21 dieną, trečiadienį dingo iš teisės aktų portalo. Oficialioje svetainėje regulation.gov.ru rašoma, kad „projektas pašalintas“. Šio sprendimo priežastys nenurodytos.
Pasak dokumento, kurį parengė Gynybos ministerija, Rusija ketino paskelbti savo vidaus vandenimis dalį akvatorijos Suomijos įlankos rytuose, taip pat prie Kaliningrado srities Baltijsko ir Zelenogradsko miestų.
Tuo tikslu buvo planuojama pakeisti taškų, nuo kurių brėžiamos linijos matuojant Rusijos Federacijos teritorinių vandenų plotį, geografines koordinates, o nuo 1985 metų galiojusį SSRS Ministrų Tarybos nutarimą dėl valstybinių sienų Baltijos jūroje ketinta pripažinti iš dalies negaliojančiu.
Dabartinės geografinės koordinatės „nevisiškai atitinka esamą geografinę padėtį“, o jas patikslinus „keisis jūra einanti Rusijos Federacijos valstybinė siena“, sakoma dokumente.
Prieš pat projekto pašalinimą valstybinė agentūra „RIA Novosti“, remdamasi šaltiniu Rusijos užsienio reikalų ministerijoje, pranešė, kad planų keisti Rusijos sienas Baltijos jūroje „nebuvo ir nėra“.
O Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas trečiadienį vykusiame brifinge ragino nematyti „nieko politiško“ idėjoje perkelti valstybės sieną.
Didėjanti įtampa ir išaugęs konfrontacijos lygis Baltijos regione „reikalauja, kad mūsų atitinkamos tarnybos imtųsi atitinkamų priemonių mūsų saugumui užtikrinti“, sakė jis.