Šeštadienį valdančioji partija boikotavo balsavimą dėl Pietų Korėjos prezidento Yoon Suk Yeolo apkaltos, praneša „Reuters“.
Apkaltos procesas buvo surengtas po to, kai prezidentas anksčiau šią savaitę įvedė karo padėtį, bet, susidūręs su pasipriešinimu, ją netrukus atšaukė.
Tačiau tik vienas valdančiosios Liaudies jėgos partijos atstovas liko savo vietoje balsuojant dėl prezidento apkaltos, o kiti išėjo iš posėdžių salės. Tam, kad balsavimas įvyktų, reikėjo mažiausiai 8 valdančiosios partijos atstovų balsų „už“.
Opozicijos nariai choru skandavo valdančiųjų politikų vardus ragindami juos grįžti į posėdžių salę ir balsuoti.
Opozicinės Demokratų partijos lyderiai sakė, kad trečiadienį gali būti surengtas dar vienas balsavimas dėl prezidento pašalinimo iš pareigų.
Opozicijos partijos turi 192 iš 300 mandatų Nacionalinėje Asamblėjoje. Tačiau tam, kad apkalta pavyktų, reikalingas mažiausiai 200 parlamentarų palaikymas, informuoja AFP.
Kaip pranešta anksčiau, antradienį P. Korėjos prezidentas Yoon Suk Yeolas netikėtai paskelbė karo padėtį kaltindamas šalies opoziciją „simpatizuojant Šiaurės Korėjai“ ir aiškindamas, kad „reikia kovoti su Šiaurės Korėją palaikančiomis jėgomis ir ginti šalies konstitucinę santvarką ir laisvę“.
Po kelių dienų prezidentas patenkino gynybos ministro Kim Yong Hyuno atsistatydinimą, kuris, manoma, ir pasiūlė prezidentui planą dėl karo padėties.