Rusija ketina stabdyti savo narystę ESBO Generalinėje Asamblėjoje ir mokėjimus šiai institucijai. Rusijos Federacijos Tarybos vadovė Valentina Matvijenko trečiadienį sakė, kad kartu su Valstybės Dūma rengiamas atitinkamas sprendimas.
ESBO Parlamentinė Asamblėja yra priešiška Rusijai, jai vienašališkai daro įtaką Ukraina, kalbėjo V. Matvijenko.
Maskva mėgino išvengti šio žingsnio, tęsė Rusijos parlamento aukštųjų rūmų pirmininkė. Tačiau Rumunija, rengianti ESBO Parlamentinės Asamblėjos metinį susitikimą, neseniai atsisakė išduoti vizas Rusijos delegacijai, kad ji galėtų dalyvauti posėdžiuose. Taip peržengta riba, pažymėjo Kremliaus šeimininko Vladimiro Putino patikėtinė. Rusija esą nebesirengia to toleruoti. Anot V. Matvijenko, organizacija dėl to pralaimi, nes saugumo Europoje klausimai negali būti diskutuojami be Rusijos.
Federacijos Tarybos Užsienio reikalų komiteto vadovas Grigorijus Karasinas prieš tai kritikavo, kad Rumunija dėl Maskvos karo prieš Ukrainą nė vienam Rusijos delegacijos nariui neišdavė vizos. 31-oji ESBO Parlamentinės Asamblėjos sesija birželio 29-liepos 3 dienomis vyks Bukarešte.
Pernai Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas dalyvavo ESBO užsienio reikalų ministrų susitikime Skopjėje Šiaurės Makedonijoje ir savo dalyvavimą išnaudojo organizacijos kritikai.
1990 m. įsteigta ESBO Parlamentinė Asamblėja vienija 323 parlamentarus iš 57 ESBO regiono, jungiančio Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką, šalių. Ji siekia tarpparlamentinio dialogo, tarptautinio bendradarbiavimo, konfliktų sprendimo ir demokratijos bei žmogaus teisių apsaugos.