Rusijoje penktadienį prasideda tris dienas truksiantys vietos valdžios rinkimai. Piliečiai renka naujus gubernatorius, regionų parlamentus ir merus. Tikros opozicijos ar konkuravimo rinkimuose nėra. Nepaisant to, balsavimas laikomas svarbiu gyventojų nuomonės testu Kremliui, Rusijai susiduriant su Ukrainos puolimu Kursko srityje bei pasienio teritorijų apšaudymu.
Didžiausioje pagal plotą pasaulio šalyje daugiau kaip 57 mln. rinkėjų iki sekmadienio galės atiduoti savo balsą. Nepriklausomi stebėtojai iš organizacijos „Golos“, kuri Rusijoje priskiriama „užsienio agentų“ kategorijai, vėl prognozuoja klastojimus, kuriais institucijos siekia padėti nugalėti pirmiausiai Kremliaus partijos „Vieningoji Rusija“ kandidatams.
21 šalies regione vyksta gubernatorių rinkimai, įskaitant Sankt Peterburgą, Rusijos prezidento Vladimiro Putino gimtąjį miestą. Čia perrinkimo siekia prieštaringai vertinamas ir nuo 2018 m. valdžioje esantis V. Putino patikėtinis Aleksandras Beglovas.
Kai kuriuose regionuose pasienyje su Ukraina, pirmiausiai – Kursko ir Belgorodo srityse žmonėms dėl karo veiksmų leista balsuoti jau nuo rugpjūčio pabaigos. Tačiau kai kuriose vietovėse vietos valdžios rinkimai saugumo sumetmais atidėti.
Liberali opozicinė partija „Jabloko“, kuri, priešingai nei kitos jėgos, nėra uždrausta, prieš rinkimus kritikavo spaudimą kandidatams. Partija skundėsi, kad „šimtams mūsų kandidatų įvairiuose lygiuose buvo neleista dalyvauti rinkimuose dėl absurdiškų ir išgalvotų pretekstų“. „Jabloko“ paragino balsuoti už taiką ir laisvę. Pati partija į rinkimus delegavo ar parėmė tik tuos kandidatus, kurie pasisako už susitarimą dėl paliaubų kare.
„Jabloko“ taip pat ragino rinkėjus nebalsuoti už Valstybės Dūmoje atstovaujamas partijas, nes joms, be kita ko, tenka atsakomybė už represijas Rusijoje, už pasitraukimą iš nusiginklavimo sutarčių ir tarptautinių susitarimų.