Rusija nenaudoja branduolinių ginklų reaguodama į priešo įsiveržimus, nes supranta tokio konflikto pavojų ir negrįžtamumą. Kol kas Maskva apsišarvavo kantrybe, bet padėtis bet kada gali pasikeisti, „Telegram" kanale perspėjo Rusijos saugumo tarybos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas.
„Ką Vakarų lyderiai ir jų karo draskoma politinė santvarka mano apie mūsų šalies reakciją į galimus raketų smūgius gilyn į teritoriją: rusai daug kalba apie atsaką masinio naikinimo ginklais, bet nieko nedaro. Tai tiesiog „žodinė intervencija". Rusai linijų neperžengs. Jie tiesiog gąsdina. Jiems nereikia branduolinio konflikto, jie turi daugiau ką prarasti, įskaitant Globalių Pietų paramą. Ir apskritai, kam reikalinga apokalipsė?" - situaciją apibūdino jis.
D.Medvedevas pabrėžė, kad iš tikrųjų niekam nereikia branduolinio konflikto, nes tai gali baigtis labai blogai. „Būtent todėl iki šiol nebuvo priimtas sprendimas panaudoti branduolinius ginklus (ne strateginius ar ypač strateginius), - pažymėjo jis. - Rusija išlieka kantri. Juk akivaizdu, kad branduolinis atsakas yra labai sudėtingas sprendimas su negrįžtamomis pasekmėmis. Tačiau pompastiški anglosaksų idiotai nenori pripažinti vieno dalyko: vieną kartą kantrybė trūksta."
Politikas atkreipė dėmesį į tai, kad formaliai Rusija jau turi prielaidas panaudoti branduolinį ginklą, kurios yra aiškios visai pasaulinei bendruomenei ir atitinka jos branduolinio atgrasymo doktriną. Tokiems įvykiams jis priskyrė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų išpuolį Kursko regione.
„Ir tada būtų viskas. Milžiniška pilka išlydyta dėmė Rusios miestų motinos vietoje (senosios rusų literatūros perfrazavimas kalbant apie Kijevą - aut.past.), - apibendrino jis, pacitavęs internete gerai žinomą memą. - Šventas šūdas! Tai neįmanoma, bet taip atsitiko (Holy shit! It's impossible, but it happened)."
Reaguodamas į Kijevo siekius atakuoti į priešininkų teritorijos gilumą, Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad V.Putinas šiuo klausimu yra itin atsargus.
„Turime pakankamai specialistų ir ekspertų, kurie labai aktyviai dirba šia tema. Manau, kad kol kas to pakanka", - patikino D.Peskovas.
Jis priminė Aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio ekonomikos ir tarptautinių reikalų fakulteto akademinio direktoriaus, politologo Sergejaus Karaganovo pareiškimus. Pastarasis interviu „Komersant" teigė, kad Rusija turi teisę atsakyti branduoliniais smūgiais į atakas prieš savo teritoriją.
„Turime pakankamai ginkluotųjų pajėgų pajėgumų ir pakankamai ekonominių pajėgumų ginkluotosioms pajėgoms remti. Specialioji karinė operacija bus tęsiama ir visi tikslai bus pasiekti", - patikino D.Peskovas.
Savo interviu S.Karaganovas pabrėžė, kad Rusija turi teisę į branduolinį atsaką, jeigu atakuojama jos teritorija.
„Tai galioja ir bet kokiems mūsų teritorijos užgrobimams. Taip pat „branduolinės eskalacijos" sąvoka turėtų būti įtraukta į doktriną, kad prieš tokius žingsnius būtų atliekami veiksmai, kurie įtikintų sąlyginį ar realų priešą, jog esame pasirengę panaudoti branduolinį ginklą", - nurodė politologas.