Tuo metu, kai dabartinis JAV vadovas Džo Baidenas (Joe Biden) ėjo viceprezidento pareigas, jo giminеs ir verslo partneriai iš rusų verslininkų gavo milijonus. Tai pareiškė JAV atstovų rūmų Priežiūros komiteto vadovas Džeimsas Komeris (James Comer), o tekstą paviešino kanalas „Fox News".
Dokumente pateikiami bankinių išrašų momentinės ekrano nuotraukos, remiantis kuriomis, tampa akivaizdu, kad Baidenų šeimos sąskaitos buvo pildomos iš užsienio šalyse, įskaitant Kiniją, Rumuniją, Kazachstaną ir Ukrainą, esančių šaltinių. Dž.Komeris pabrėžia, kad dažnai paslaugos, už kurias Baidenai ir jų partneriai gavo daugiau negu 20 mln. JAV dolerių, nėra tiksliai įvardintos.
Kaip vienas iš pinigų siuntėjų įvardinta buvusio Maskvos mero Jurijaus Lužkovo našlė, verslininkė Jelena Baturina. Dž.Komerio teigimu, jį įmonei „Rosemont Seneca Thornton" pervedė 5,3 mln. JAV dolerių, nors ataskaitose įmonė įvardinama kaip „butaforinė".
Tarp kitų mokėtojų Dž.Komeris išskyrė ukrainiečių dujų ir naftos holdingą „Burismą" bei Kazachstano oligarchą Kenesą Rakiševą. Pranešimo autoriaus teigimu, Džo Baidenas buvo susitikęs tiek su „Burisma" atstovais, tiek su pačiu K.Rakiševu.
Ypatingo ataskaitos autoriaus dėmesio sulaukė prezidento sūnus Hanteris Baidenas (Hunter Biden), kuris, pasak jo, naudojosi tėvo įtaką tam, kad gautų milijonus iš Rusijos, Ukrainos ir Kazachstano oligarchų.
Kiek anksčiau dabartinis Atstovų rūmų Priežiūros komiteto pirmininkas apkaltino dabartinį prezidentą melavus, kai pastarasis nurodė, kad jo sūnus neturi jokių ryšių su Ukrainos verslininkais. Teigdamas tai, Dž.Koneris rėmėsi Hanterio Baideno verslo partnerio Devono Arčerio (Devon Archer) parodymais. Šis teigė, kad Dž.Baidenas per 10 metų mažiausiai 20 kartų bendravo su Hanterio partneriais. D.Arčeris esą net teigė, kad tokių pokalbių būta 2014-2019 metais, kai Baidenas jaunesnysis buvo „Burismos" direktorių tarybos narys.
Dž.Komerio kaltinimus komentuodami Baltieji rūmai pareiškė, kad D.Arčerio parodymuose nė karto nebuvo minimos Dž.Baideno kalbos su Hanteriu ar jo verslo partneriais. Taip pat prezidento administracija pabrėžė, kad D.Arčeris nurodė, jog niekada nėra tapęs kokių nors netinkamų dabartinio prezidento veiksmų liudininku.
Respublikonų partija seniai kalba apie tai, kad Dž.Baidenas ir jo sūnus yra susiję Ukrainoje veikusiomis korupcinėmis schemomis.
Ankstesnio šalies vadovo Donaldo Trampo (Donald Trump) šalininkai teigė, kad Baidenas jaunesnysis buvo susijęs su korupcinėmis „Burismos" machinacijomis. Pasak jų, eidamas JAV prezidento Barako Obamos (Barac Obama) pavaduotojo pareigas, Baidenas vyresnysis esą naudojo savo įtaką tam, kad spaustų Kijevą ir pasiuntė į pensiją Ukrainos generalinį prokurorą Viktorą Šokiną, kuris vadovavo tyrimui prieš „Burismą" savininką Nikolajų Zločevskį.
2022 metų lapkritį Dž.Komeris ir jo bendrapartietis Džimas Džordanas (Jim Jordan) paskelbė apie prieš Baidenus pradėtą tyrimą ir pažadėjo išsiaiškinti ar prezidento šeimos verslo santykiai kelią pavojų nacionaliniam saugumui. Kongresmenų teigimu, dabartinis šalies vadovas yra įsipainiojęs į nelegalią savo sūnaus veiklą užsienyje.
2023 metų balandį kalbėdamas televizijos eteryje Dž.Komeris pareiškė, kad mažiausiai tuzinas Dž.Baideno giminaičių dirbo kaip agentai, ir neturėdami atitinkamos registracijos užsiėmė lobizmu ir prekyba poveikiu.
Pasak jo, prezidento sūnaus Hanterio ir brolio Frenko (Frenki) užsienio sandėriai - tik aisbergo viršūnėlė, kadangi šiuo metu Priežiūros komiteto analizuojami bankiniai išrašai ir ataskaitos apie įtartiną veiklą rodo, kad Baidenai iš darbo su užsienio organizacijomis gaudavo pelną per įmones-tarpininkus.
Anksčiau britų ir amerikiečių žiniasklaida taip pat yra teigusi, kad užtenka įrodymų, jog H.Baidenas buvo susijęs su Ukrainoje veikusių biologinių laboratorijų finansavimu.