Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock sekmadienį perspėjo apie Vokietijos finansinės paramos Ukrainai skirtų ginklų tiekimui sumažinimo padarinius.
Kalbėdama Saudo Arabijoje vykstančios konferencijos Sirijos klausimais kuluaruose, A. Baerbock sakė, kad Vokietijos vyriausybė pernai išleido beveik 7 mlrd. eurų Ukrainai numatytai ginkluotei įsigyti.
Jei ši suma būtų sumažinta perpus ar šiek tiek daugiau nei perpus, Ukraina būtų mažiau pajėgi apsiginti, sakė ministrė.
Žurnalas „Spiegel“ ketvirtadienį pranešė apie ginčus Vokietijos vyriausybėje dėl tolesnio Vokietijos ginklų tiekimo Ukrainai.
A. Baerbock ir gynybos ministras Borisas Pistorius, kaip teigiama minėtame pranešime, planuoja iki vasario 23 d. vyksiančių Vokietijos parlamento rinkimų sutelkti apie 3 mlrd. eurų papildomų lėšų skubiai reikalingoms ginklų partijoms Ukrainai. Tačiau, pasak pranešimo, kancleris Olafas Scholzas blokuoja šiuos planus, aiškindamas, kad nenori kitai vyriausybei pateikti jau sudaryto sandorio.
Lapkritį žlugus Vokietijos trijų šalių koalicinei vyriausybei, 2025 m. nacionalinis biudžetas dar nėra parengtas. Vietoj to vyriausybė dirba su preliminariu biudžetu, kuriame numatyta 4 mlrd. eurų pagalba Ukrainai.
Klausimas, kaip užkamšyti daugiamilijardinę skylę Vokietijos biudžete, pakurstė koalicijos skilimą. O. Scholzas norėjo sustabdyti vadinamojo „skolos stabdžio“ taikymą, kad galėtų gauti reikiamą finansavimą. Tačiau jo koalicijos partnerė, verslą remianti Laisvųjų demokratų partija, tam griežtai nepritarė.
Penktadienį vyriausybės atstovė spaudai sakė, kad karinė pagalba Ukrainai yra nuolatinė tema vyriausybėje ir kad vyriausybė šiuo klausimu rengia vidaus diskusijas.