Rusija ketina išbandyti Vakarų vienybę, ypač kalbant apie NATO kolektyvinės gynybos principą, tvirtina Vokietijos žvalgybos tarnybos BND vadovas Bruno Kahlis.
Duodamas interviu transliuotojui „Deutsche Welle“ jis pareiškė, kad Rusija svarsto galimybę išbandyti NATO 5-ojo straipsnio, kuris numato, kad vieno sąjungininko užpuolimas turi būti traktuojamas kaip visų užpuolimas, patikimumą. „Labai tikimės, kad tai netiesa ir kad nebūsime pastatyti į sudėtingą padėtį, kuomet tai bus išbandoma. Tačiau turime manyti, kad Rusija nori mus išbandyti, išbandyti Vakarų vienybę“, – sakė B. Kahlis.
Kada Rusija išbandytų NATO kolektyvinės gynybos principą, priklauso nuo karo Ukrainoje eigos, kalbėjo jis. B. Kahlis pažymėjo, kad jei karas baigtųsi anksčiau nei 2029 ar 2030 m., tai leistų Rusijai pasitelkti savo techninius, materialinius ir žmogiškuosius išteklius, kad būtų galima greičiau sukurti grėsmę Europai.
„Taip pat gali būti, kad konkreti Rusijos grėsmė ar bandymas šantažuoti europiečius gali įvykti anksčiau, nei skaičiuota pirmiau“, – dėstė B. Kahlis. Anot jo, „ankstyva karo Ukrainoje pabaiga leistų rusams nukreipti savo energiją ten, kur jie iš tikrųjų nori, t. y. prieš Europą“.
B. Kahlis taip pat nurodė, kad Rusija įsivaizduoja būsimą pasaulio tvarką, primenančią padėtį Europoje dešimtojo dešimtmečio pabaigoje: NATO apsauginis buvimas būtų atstumtas, o Rusijos įtakos zona plėstusi į vakarus, geriausiu atveju – be amerikiečių buvimo Europoje.