Šeštadienį prasideda antroji Miuncheno saugumo konferencijos diena, numatytos Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kalbos, kurios nuskambės po netikėtumų kupinos pirmosios šio renginio, sutraukusio pasaulio lyderius ir užsienio politikos ekspertus, dienos.
O. Scholzas, kuris turėtų kalbėti apie Vokietijos vaidmenį, taip pat turėtų sureaguoti į JAV viceprezidento J. D. Vance‘o reikalavimą, kad Vokietija prisiimtų didesnę atsakomybę už Europos saugumą kaip didžiausia žemyno ekonomika.
Vėliau į konferencijos dalyvius turėtų kreiptis V. Zelenskis, jis turėtų sureaguoti į taikos iniciatyvą, kuriai šią savaitę per pokalbį su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu pradžią davė JAV prezidentas Donaldas Trumpas.
J. D. Vance‘as penktadienį šio renginio kuluaruose V. Zelenskiui pareiškė, kad Vašingtonas siekia „patvarios, ilgalaikės taikos“, tačiau liko neaišku, kaip tai bus įgyvendinta, Maskvos karui prieš Ukrainą netrukus žengsiant į ketvirtuosius metus.
Ukraina yra viena iš pagrindinių temų, kurios turėtų būti 60-ies pasaulio lyderių ir daugiau kaip 100 Miunchene susirinkusių ministrų dėmesio centre.
Tačiau penktadienį J. D. Vance‘as sukėlė nuostabą, kai savo ilgai lauktoje kalboje vengė geopolitinių klausimų ir vietoj to ėmėsi kritikuoti Vašingtono sąjungininkus Europoje. Jis apkaltino Europos politikus varžant žodžio laisvę ir nuošalyje paliekant populistines dešiniojo sparno partijas bei pareikalavo pažaboti migraciją žemyne.