Europos centrinis bankas (ECB) pasirengęs suvaidinti savo vaidmenį padedant atsigauti ekonomikai, nurodė pirmadienį institucijos vadovas Marijus Dragis (Mario Draghi). Tiesa, pareigūnas įspėjo ir apie procesui kylančias grėsmes, praneša "EUbusiness".
"Augimo prognozės išsivysčiusiose ekonomikose pamažu gerėja, tačiau besivystančiose rinkose laukiama silpnesnių rezultatų. Kalbant bendrai, augimas, skaičiuojant istoriniais standartais, yra žemas", - kalbėjo Europos Parlamento nariams M. Dragis tiesiogiai transliuojamų debatų metu.
"ECB nori įnešti savo dalį ir taip užtikrinti, kad atsigavimas vyksta pagal planą", - pabrėžė jis, tačiau įspėjo apie susidarančias keturias grėsmes, galinčias pakirsti ekonomiką. Kalbėdamas apie didžiausias problemas, jis išvardino susidariusias aplinkybes pasaulinio ūkyje, situaciją finansų sektoriuje, ekonominę euro zonos valstybių narių politiką ir politinę nežinomybę, supančią "Europos projektą", turėdamas omenyje jau šį birželį galintį įvykti Didžiojoje Britanijoje referendumą dėl narystės Europos Sąjungoje.
Jis prakalbo apie "sprendimą, įtvirtinsiantį Jungtinę Karalystę ES ir kartu leisiantį tolesnę euro zonos integraciją bei taip padidinsiantį pasitikėjimą".
Pastaruoju metu ECB ėmėsi nemažai skirtingų politinių priemonių padėti euro zonos ekonomikai vėl atsistoti ant kojų, pavyzdžiui, pradėjo prieštaringai vertinamą kiekybinio skatinimo programą. M. Dragis laikosi nuomonės, kad tokios priemonės situaciją veikia teigiamai.
"Be šių priemonių pernai euro zonoje neabejotinai registruotume defliaciją, o šiemet kainos būtų smukusios dar sparčiau. Ir augimas būtų gerokai mažesnio masto", - sakė ECB vadovas. Tiesa, jis įspėjo, kad "nuo paskutiniojo mūsų susitikimo gruodį sąlygos dar kartą pasikeitė". "Dar kartą padidėjo nuosmukio rizika, nes surimtėjo nežinomybė dėl tolesnio besivystančių rinkų augimo, kaitos finansų ir žaliavų rinkose, (suaktyvėjo) geopolitinės grėsmės", - vardijo pareigūnas.
"Infliacijos dinamika taip pat yra akivaizdžiai silpnesnė, nei kad tikėjomės gruodį, - tęsė jis savo kalboje. - Taigi, pastarojo susitikimo sausį metu nusprendėme, kad būtina peržiūrėti ir greičiausiai persvarstyti mūsų piniginės politikos poziciją jau kito susitikimo kovo pradžioje metu, kai galėsime vadovautis naujomis mūsų darbuotojų parengtomis makroekonominėmis prognozėmis".