respublika.lt

Brangiausi istorijoje kino herojų apdarai: įvertinkite, kuris gražiausias būtent jums

(9)
Publikuota: 2024 vasario 19 17:11:00, Parengė Milda KUNSKAITĖ
×
nuotr. 3 nuotr.
Įspūdinga Kleopatra. Stopkadras

Žiūrėdami filmus ir serialus, neretai atkreipiame dėmesį į herojų kostiumus, bet retai susimąstome, kas atlieka šį nelengvą darbą - pagaminti aktoriams aprangą, ir praktiškai nieko nežinome apie talentingus meistrus - kostiumų dailininkus. O juk kai kada jų gaminiai tampa tikrais meno kūriniais ir yra parduodami už pasakiškus pinigus.

 

Auksinis Elizabetos Teilor apsiaustas iš filmo „Kleopatra"


Pasipuošusi šiuo prašmatniu karališku Fenikso sparnų formos apdaru iš odos ir aukso Kleopatra filme pasirodė dukart - įžengdama į Romą ir savižudybės scenoje. Filmui kostiumus kūrė keletas dailininkų, o Kleopatros tualetus siuvo Iren Šaraf (Irene Sharaf). Kostiumams skirtas biudžetas siekė 194 800 dolerių.

Auksiniam apsiaustui buvo naudojamas audinys su 24 karatų auksu. Šis Egipto karalienės apdaras - įsimintiniausias, nors filme ji vilkėjo 65 skirtingus kostiumus, ir Elizabetai Teilor (Elizabeth Taylor) teko nuolatos persirenginėti. Auksinis Kleopatros apsiaustas buvo parduotas anoniminiam pirkėjui už 37 tūkstančius svarų.

Juoda Odrės Hebern suknutė iš filmo „Pusryčiai pas Tifanį"


Mažą juodą „futliaro" formos suknelę, kurią vilkėdama Odrė Hebern (Audrey Hepburn) pasirodė filme „Pusryčiai pas Tifanį", specialiai filmavimui sukūrė prancūzų dizaineris, mados namų „Givenchy" įkūrėjas Juberas de Živanšy (Hubert de Givenchy).

Kukli ir tvarkinga iš priekio, su elegantiška iškirpte nugaroje, ši suknelė tapo Paryžiaus elegancijos įsikūnijimu, legendinio modeliuotojo vizitine kortele ir 7-ojo deš. simboliu. Buvo pasiūti trys šios suknelės egzemplioriai. Vienas iš jų saugomas mados namų archyvuose, kitas eksponuojamas Kostiumo muziejuje Ispanijoje, o trečiasis atsidūrė aukcione ir buvo nupirktas už 806 tūkstančius dolerių.

Tonio Manero kostiumas iš filmo „Šeštadienio nakties karštligė"


Blizgantį baltą kostiumą, kurį vilkėdamas Džonas Travolta (John Travolta) filmavosi Tonio Manero vaidmenyje, sukūrė kostiumų dailininkė Patricija fon Brandenštein (Patrizia von Brandenstein). Daugelio žurnalistų nuomone šis baltas kostiumas kino istorijoje buvo išskirtinai reikšmingas, padėjo visame pasaulyje populiarinti disko stiliaus muziką.

Iš viso filmui buvo pasiūti du vienodi kostiumai ir abu buvo naudojami kuriant įvairias scenas. Vienas iš jų, kurį vilkėdamas Džonas Travolta ugningai šoko garsiojoje šokių konkurso scenoje, buvo parduotas už 260 tūkst. dolerių.

Balta Merilinos Monro suknelė iš filmo „Septintųjų metų knietulys"


Ši balta kokteilinė suknelė iš filmo „Septintųjų metų knietulys" tapo Merilinos Monro (Marilyn Monroe) vizitine kortele. Milijonai žiūrovų ją įsiminė būtent tokią - žavią, besijuokiančią šviesiaplaukę su plazdančiu ir iki galvos kylančiu lengvu sijonėliu. Kostiumų dailininkas, sukūręs šią nuostabią suknelę, buvo Viljamas Travila (William Travilla). Kad drabužis būtų lengvas ir pleventų, jis naudojo sintetinį trikotažinį audinį. Vien plisuotam sijonui buvo sunaudota 45 metrų audinio.

Po Merilinos Monro mirties šią suknelę už 200 dolerių nupirko aktorė Debi Reinolds, planavusi įkurti aktorių kostiumų muziejų. Tačiau sumanymas dėl muziejaus žlugo ir po 56 metų viena iš kino istorijos legendinių baltų suknelių aukcione buvo parduota už 4,6 mln. dolerių.

Sesilijos Talis žalia suknelė iš filmo „Atpirkimas"


Filmo „Atpirkimas" herojė, vaidinama Kiros Naitli (Keira Knightley), įsiminė dėl atviro kirpimo smaragdo žalumo suknelės, kurią žiniasklaida titulavo įsimintiniausia kino istorijoje. Šią prašmatnią atlaso suknelę sukūrė kostiumų dailininkė Žaklin Diuran (Jacqueline Durran), kuriai buvo nurodytos tik trys gairės: lengvumas, ilgis ir žalia spalva, simbolizuojanti jausmingumą ir pavydą.

Dailininkei pavyko parodyti daugiau - herojės elegantiškumą ir aristokratiškumą. Įdomu, kad suknelei siūti Ž.Diuran nupirko balto šilko, kurio struktūra jai labai patiko, paskui nudažė jį žaliai ir pasiuvo keletą suknelės kopijų. Pasirodo, jos labai pravertė, nes filmuojant plonas audinys ne kartą plyšo ir suknelę teko keisti. Viena iš šių suknelių aukcione buvo parduota už 60 tūkstančių dolerių.

Skarlet O‘Haros suknelė iš filmo „Vėjo nublokšti"


Filmo „Vėjo nublokšti" herojė Skarlet O‘Hara, kurią suvaidino Vivjena Li (Vivienne Leigh), vilki įvairias sukneles. Jas kūrė talentingas kostiumų dailininkas Volteris Planketas (Walter Plunkett). Jis puikiai juto epochos dvasią ir drabužiais sugebėjo išreikšti herojės charakterį.

Garderobą V.Planketas kūrė padedamas didelės padėjėjų komandos, kiekvienai suknelei atidžiai rinkdamas audinį, spalvą ir faktūrą. Be to, teko prisiuvinėti daugybę papildomų elementų (pamušalų, raukinių), nes Vivjen Li pasižymėjo plona talija ir maža krūtine. Iš viso aktorei buvo pasiūta 31 suknelė. Visi šie tualetai yra saugomi Teksaso universiteto Hario Rensomo centre, bet viena, medvilninė šviesiai pilkos spalvos suknelė, buvo parduota už 137 tūkstančius dolerių.

Raudona ir juoda Rouz suknelė iš filmo „Titanikas"


Šią suknelę iš juodo šifono ir ryškiai raudono blizgaus atlaso, kurią vilkėdama filmo herojė bandė šokti į vandenį, kūrė kostiumų dailininkė Debora Lin Skot (Deborah Lynn Scott). Jos komanda nuveikė didžiulį darbą, tyrinėdama epochą, kad suprastų, kokio stiliaus turi būti pagrindinės herojės suknelė. Rouz paveikslas, kurį sukūrė Keitė Vinslet (Kate Winslet), vilkėdama šią suknelę, tapo geriausiu šios epochos atspindžiu.

Ryškai raudona spalva, derinama su juoda, pabrėžia pagrindines herojės savybes - impulsyvumą, ryžtingumą, gyvenimo ir meilės troškulį. Karoliukais ir raštais siuvinėta suknelė svėrė apie 4 kilogramus. Anoniminis pirkėjas aukcione už ją paklojo 330 tūkstančių dolerių.

Prabangus Odrės Hebern apdaras iš filmo „Mano puikioji ledi"


Žiūrovai, matę šį filmą, tikriausiai atkreipė dėmesį į nuostabų gėlininkės Elizos, kurią vaidino neprilygstamoji Odrė Hebern, apdarą. Jį sukūrė garsus britų kostiumų dailininkas ir karališkosios šeimos fotografas Sesilis Bitonas (Cecil Beaton).

Už prigludusią baltą suknelę, puoštą įspūdingomis kokardomis ir nėriniais, papildytą rafinuotais aksesuarais - skrybėle su plunksnomis, nėrinių mova, skėčiu ir piršinaitėmis, Sesilis Bitonas pelnė dvi Kino Akademijos premijas, už „Geriausią kostiumą" ir „Geriausią dailininko darbą". Šią suknelę už 100 tūkstančių dolerių kadaise nusipirko aktorė Debi Reinolds (Debbie Reynolds), o po pusės amžiaus ji aukcione buvo parduota už 3,7 mln. dolerių.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
26
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (9)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar jums tenka dirbti savaitgaliais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar kada nors šaudėte iš šaunamojo ginklo?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+10 +19 C

+12 +17 C

+11 +19 C

+13 +21 C

+15 +23 C

+19 +24 C

0-3 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s