respublika.lt

Kaip geriau nesirengti: draudimai užsienyje

(11)
Publikuota: 2024 lapkričio 17 15:56:58, Parengė Milda KUNSKAITĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Šiais laikais aprangos pasirinkimas - gausus, mada yra labai demokratiška, kiekvienas gali pasirinkti pagal savo skonį. Būtų galima manyti, kad jokių apribojimų čia negali būti.

 

Tačiau keliautojams, vykstantiems į vieną ar kitą šalį, reikia žinoti apie joje galiojančius draudimus ir aprangos taisykles bei tradicijas, susijusias su išvaizda viešose vietose. Nors jos gali atrodyti keistos, jų būtina laikytis, nes ne visada galima atsipirkti tik bauda. Kalbame ne tik apie musulmoniškas šalis, kuriose vyrauja griežti papročiai, baudą galima užsidirbti ir, rodos, visiškai demokratiškose valstybėse.

Džinsiniai drabužiai

Džinsai - vienas populiariausių aprangos elementų. Tačiau ne visi žino, kad kai kuriose šalyse juos draudžiama mūvėti, Pavyzdžiui, Šiaurės Korėjoje džinsai yra laikomi vakarietiškos ideologijos simboliu, todėl šioje valstybėje jie yra draudžiami. Bet draudimas galioja vien mėlynos spalvos džinsams, už kuriuos galima pakliūti į darbo stovyklą.

Irane taip pat nepatartina mūvėti kelnių iš džinsinio audinio. Čia į džinsinius drabužius žiūrima labai neigiamai. Daugelyje mokyklų net galioja oficialus tokios aprangos draudimas. O priežastis yra labai neįprasta: pasirodo, įspūdingą baudą už tokią aprangą galima gauti dėl to, kad „džinsai" skamba panašiai kaip „džinas", tai yra piktoji dvasia. Taip neįprastai valdžia bando savo piliečius apsaugoti nuo piktųjų jėgų įtakos.

Geltona spalva Malaizijoje

Malaizijoje stebina draudimas vilkėti vyriškus ir moteriškus geltonų atspalvių drabužius. Po 2015 m. rugpjūčio protesto mitingų Kvala Lumpūre, nukreiptų prieš tuometinį vyriausybės vadovą, kai protestuotojai vilkėjo geltonus marškinėlius, šalies Aukščiausiasis Teismas pritarė vyriausybės nutarimui ir paskelbė, kad tiek geltonos spalvos drabužiai, tiek geltoni aksesuarai šalyje draudžiami.

Jokių nuogybių!

JAE, kurie garsėja griežtomis aprangos taisyklėmis, išvaizda vertinama labai griežtai. Jeigu susiruošėte į prekybos centrą arba kitą judrią vietą, geriau rinkitės kuo uždaresnio tipo aprangą. Marškinėliai ir šortai daugelyje vietų yra tiesiog draudžiami. Taip apsirengę, rizikuojate sulaukti ne tik vietos gyventojų pastabų, bet ir atkreipti įstatymų saugotojų dėmesį.

O JAV Luizianos valstijoje, sprendžiant iš visko, nepakenčiama vulgarumo. Jeigu policininkas gatvėje pastebės iš po jūsų viršutinių drabužių išlendančius apatinius baltinius, gresia 500 dolerių bauda. Tą patį galima pasakyti apie itin atviro kirpimo sukneles, kai matomas liemenėlės kraštas. Dar viena šalis, garsėjanti gana puritoniškais papročiais - Japonija. Čia, nors oficialiai ir nedraudžiama, primygtinai nepatariama gatvėje vilkėti suknelių ir palaidinukių su giliomis iškirptėmis. Vietos gyventojai, pamatę tokį vaizdą, būtinai jus smerkiamai nužvelgs, o senyvi japonai net gali padaryti pastabą. Keista, bet trumpiems sijonams ši taisyklė netaikoma.

Maskuojamasis raštas

Melania Tramp mėgsta militaristinį stilių, tačiau jis pageidautinas ne visur

Atsakyti pagal įstatymą teks Bahamose, jeigu vilkėsite kamufliažinius drabužius, mat maskuojamųjų spalvų aprangą gali vilkėti tik kariškiai. Sutikite, tam tikros logikos čia esama, juk ugniagesių ar slaugytojų uniformų niekas gatvėje nedėvi. Beje, Bahamos - ne vienintelė valstybė, kurioje į turistą su kamufliažine apranga bus žiūrima kreivai, analogiškas draudimas galioja Barbadose, Filipinuose ir Jamaikoje. Todėl „military" stiliaus kelionėje geriau atsisakyti.

Oranžinės spalvos drabužiai

Pasirodo, oranžinė spalva olandams įkyrėjo iki gyvo kaulo

Oranžinės spalvos drabužių nepriimta dėvėti Nyderlanduose. Tokio draudimo iniciatyva priklauso ne valdžiai, o šalies piliečiams. Ir jie jo tikrai laikosi. Nyderlandų gyventojams įkyrėjo jų valstybės tapatinimas su oranžine spalva, todėl jie nutarė boikotuoti oranžinę aprangos spalvą, kovodami su įsigalėjusiais stereotipais. Tačiau nereikia bijoti viešai pasirodyti su tokios spalvos drabužiais, įstatymų niekaip nepažeisite, o vietos gyventojams pagal aprangą bus lengviau atskirti turistus... Dar viena nerašyta taisyklė Nyderlanduose yra susijusi su kailiniais drabužiais. Vietos gyventojai kreivai žiūri į kailinius, juk, kaip žinoma, būtent olandai yra aršiausi gyvūnų gynėjai. Pasitaikydavo atvejų, kai aktyvistai net apmėtydavo kailiniuotas ponias supuvusiomis daržovėmis. Sutikite, nelabai malonu.

Rausvos spalvos kelnės

Australija ir šiaip garsėja savo keistomis taisyklėmis. Iš visų daugybės nustatytų apribojimų labiausiai nuostabą kelia draudimas mūvėti rausvos spalvos kelnes. Piliečiai neturi teisės viešai rodytis su tokiu drabužiu antrojoje dienos pusėje ir sekmadieniais. Kuo vadovavosi šalies valdžia, kai buvo priimtas toks įstatymas, lieka mįslė, tačiau laikytis jo turi visi...

Tamsių spalvų drabužiai

O tamsių spalvų drabužių nepageidautina rinktis Afrikoje, čia dažnai prašoma, kad ir vietos gyventojai, ir turistai vilkėtų šviesiai. Bet tai ne reikalavimas, o veikiau rekomendacija. Priežastis, kaip būtų galima įsivaizduoti, paprasta - šviesių atspalvių drabužiai atspindi saulės spindulius, o juoda spalva juos sugeria. Tamsiai apsirengus yra sunkiau pakelti karštį. Bet draudimo priežastis - ne temperatūra. Pasirodo, tamsūs audiniai traukia vieną pavojingiausių vabzdžių Žemėje - musę cėcė, kuri perneša pavojingas ligas, taigi, nekreipdami dėmesio į šią rekomendaciją, rizikuojate savo sveikata.

Gobtuvas ant galvos

Hudžiai populiarūs, nes yra laisvi ir patogūs, bet kai kur jie siejami su bloga reputacija

JAV Oklahomos valstijoje yra draudžiama vilkėti ilgus džemperius be užtrauktuko ir su gobtuvu, vadinamuosius hudžius, nes jie primena Kukluksklano, rasistinės organizacijos, narių aprangą. Vokietijos įstatymuose taip pat yra straipsnis, draudžiantis gobtuvus ant galvos. Tiesa, dėl kitos priežasties, ir draudimas taikomas tik vairuotojams. Manoma, kad toks drabužis gali trukdyti vairuoti, prisidėti prie avarinių situacijų susidarymo, be to, po gobtuvu arba plačiakrašte skrybėle (jos taip pat draudžiamos) lengva pasislėpti nuo stebėjimo kamerų, o tai yra neleistina. Bauda už tokio įstatymo nesilaikymą yra apie 60 eurų. Beje, Vokietijoje taip pat moterims draudžiama vairuoti su tradiciniais musulmoniškais veidą dengiančiais drabužiais.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
37
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (11)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kokia yra blogiausia dovana?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate I.Šimonytės Vyriausybės darbą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+1 +6 C

+3 +7 C

+3 +6 C

+2 +7 C

+3 +6 C

+4 +6 C

0-6 m/s

0-3 m/s

0-4 m/s