respublika.lt

Ne visos „naminės“ grožio priemonės yra veiksmingos

(6)
Publikuota: 2023 balandžio 09 08:31:25, VŽ inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
„Pexels“ asociatyvi nuotr.

Mūsų močiutės ir mamos naudojo daug naminių grožio priemonių - drėkino odą agurkų griežinėliais, skaistino braškėmis, stangrino kiaušinių baltymais. Tai, kad tokia tradicija grįžta į ne vienos šiuolaikinės moters grožio procedūrų rutiną, pastebi ir specialistai. Apie tai, kokios natūralios priemonės yra efektyvios, o kokių - šiukštu reikėtų vengti namuose save lepinant plaukų, kūno ar veido priežiūros ritualais, atsako kosmetologė, Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Kosmetologijos katedros lektorė Loreta Valatkevičienė.

 

- Ar „naminės" grožio priemonės apskritai gali būti veiksmingos?


- Būtina žinoti, jog natūraliose priemonėse veikliųjų medžiagų koncentracija nedidelė, tad ir jų poveikis būna silpnas. Dažniausiai naudojami maisto produktai veidui - agurkai, medus, braškės, citrina, pienas, kiaušiniai, aliejai. Piene esančios pieno rūgštys ne tik švelniai nušveičia, tačiau ir skaistina veido odą, agurkai suteikia jai drėgmės, braškėse esančios vaisių rūgštys - skaistina, medus - minkština, kiaušinio baltymas stangrina, o aliejai - maitina bei minkština.

Taip, jei visi šie produktai tikrai užauginti ekologiškai, juos atsakingai naudoti, žinant ir aiškiai suprantant, kad nebus greito efekto, galima. Bet tuomet reikia būti tikram, kad pienas, kurį įsigijome, yra karvutės, tikrai šertos ekologiškai ekologiškoje aplinkoje. Ir tai - jokiu būdu ne baltos spalvos gaminys iš miltelių ar su antibiotikų priemaišomis. Parduotuvėje pirkti vaisiai ir daržovės dažnai būna pilni trąšų, konservantų, nitratų, tad, naudojant šiuos produktus, savo odai suteiksime ir visas nepageidaujamas „dovanėles".

- Ar „naminės" priemonės gali pakeisti įprastą kosmetiką?

- Natūrali žaliava, naudojama kosmetinėse priemonėse, kokybiška būna tik tuomet, kai ji atsakingai auginama, tinkamai apdorojama ir paruošiama. ingredientams. Norint turėti sveiką ir gražią odą naudojant augalinės kilmės priemones pasiruoškite ilgam keliui - visų pirmą reikia daug žinių: ką rinktis, ką su kuo derinti, o ko visai atsisakyti.

Odos sveikatai ir grožiui labai svarbus natūralus pH lygis, o tarša ir nešvarumai jį taip pat išbalansuoja. Ką jau kalbėti apie taip liaudyje išgirtą citriną, kuri odos pH padaro itin rūgštų - naudojant ją procedūros metu pražudomos odos ląstelės.

Taip dažnai minimas majonezas, kaip „puiki" naminė odos priežiūros priemonė, manyčiau, nėra tinkama net valgyti, ką jau kalbėti apie jo tepimą ant veido. Medus - puikus dalykas, tačiau visi bičių produktai dažnam sukelia alergijas, tad reikia naudoti atsargiai. Naudojant odos priežiūrai įvairias žoleles, augalus, derėtų prisiminti, jog jie gali būti ne tik naudingi, bet ir nuodingi - nudeginti, sukelti alergines reakcijas, sudirginti odą.

- Bet jei vis tiek labai norisi odą palepinti braškėmis, avokadais, jogurtu...

- Mano minėta citrina - netinkama veido, tačiau puikiausiai dera rankų odos priežiūrai. Įlašinant kelis jos lašus į rankų kremą, sustiprėja nagai. Ją taip pat galima naudoti perskalaujant plaukus. Majonezas - dėl aliejų ir riebalų - suminkštins išsausėjusius plaukų galiukus. Taip pat ir visi kiti aliejai, kiaušinio trynys, avokadas.

Anksčiau minėtieji šveitikliai - iš kavos tirščių, druskos, sumaltų kaulavaisių kauliukų - sumaišius juos su medumi ar aliejumi puikiausiai tiks kūno odai šveisti, kraujotakai suaktyvinti. Rankų priežiūrai tinka aliejai, avižų kaukės. Medus, jei tik nesate alergiški, nuostabiai suminkština suskeldėjusias, išsausėjusias lūpas. Ant namų palangės užaugintas alijošius tarnaus odai nuraminti, drėgmei atstatyti. Tai ir natūralus UV filtras.

Turint ekologiškų augalų, pvz, rožių žiedlapių, namuose galima pasigaminti jų hidrolatą, kuris tiks veido prausimui, tonizavimui. Jis yra ir puikus antiseptikas, stabdo senėjimą, minkština odą ir, be abejo, nuostabiai kvepia.

Turint problemų su skeldėjančiais kulnais, nepamainomas pagalbininkas - zuikio taukai, taukmedžio sviestas, o iš bičių vaško galima pasigaminti puikaus balzamo lūpoms.

Kokosų aliejus - filtras nuo UV spindulių, tačiau visi natūralūs filtrai yra ne tokie veiksmingi, kaip sukurti laboratorijose.

Kaip jau supratote, aš natūralias priemones labiau rekomenduoju plaukų, kūno odos priežiūrai, nes veidas - zona, reikalaujanti išskirtinio dėmesio ir kokybiškų, tinkamų produktų.

Ir dar vienas patarimas norintiems naudoti pačių pasigamintus dalykus - pasitarkite su kosmetologu, dermatologu, kas jūsų odai tiktų, o kas jokiu būdu - ne. Juk dažnas iš mūsų net drėkinantį kremą sunkiai išsirenka be specialisto pagalbos, o štai kažkodėl tepti ant veido neaišku kur išaugintų uogų tyrę gali lengva ranka.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (6)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip manote, ar gyvensime geriau prie naujos Vyriausybės?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje Baltijos valstybėje gyventi geriausia?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+2 +5 C

+1 +4 C

0 +7 C

+3 +5 C

0 +4 C

+1 +6 C

0-5 m/s

0-4 m/s

0-7 m/s