Pasaulyje yra per 200 valstybių ir teritorijų, turinčių savo vėliavas. Dažniausiai valstybės vėliava - įvairių spalvų juostų derinys, atspindintis vienus ar kitus šalies ypatumus. Bet kai kada vėliavos atrodo kitaip, jas galima vadinti ne tik neįprastomis, bet ir gražiomis. Pristatome dešimtį gražiausių.
Lietuva
Daugeliui žmonių suprantamiausia, mieliausia ir gražiausia yra jų šalies vėliava. Taigi, lietuviams gražiausia vėliava - Lietuvos. Dabartiniam vėliavos variantui, patvirtintam 1918 metais, buvo nuspręsta naudoti populiariausias spalvas, pasitaikydavusias lietuviškuose tautiniuose rūbuose. 1918 m. balandžio 19 d. buvo priimtas Lietuvos vėliavos projektas, kurį sudarė trys vienodo pločio horizontalios juostos - geltona, žalia ir raudona. Beje, geltona spalva pridėta pati paskutinė, pirminis modelis turėjo tik žalią ir raudoną spalvą. 1918 m. balandžio 25 d. Lietuvos Taryba vienbalsiai patvirtino šį vėliavos projektą kaip Lietuvos valstybės vėliavą. Pagrindinės Lietuvos tautinės vėliavos reikšmės yra užkoduotos trijose spalvose: geltona siejama su saule, gerove ir šviesa; žalia - žali miškai, laukai ir pievos, gamtos grožis, laisvė ir viltis; raudona siejama su drąsa ir už Tėvynę pralietu krauju.
Butanas
Sunku nepastebėti šios nedidelės karalystės vėliavos. Jos plotas įstrižai padalintas į du lygius trikampius: geltoną, simbolizuojantį pasaulietinę valdžią, ir oranžinį, reiškiantį ištikimybę budizmui. Baltas drakonas viduryje pabrėžia pasaulietinio ir dvasinio prado lygybę, dorus ketinimus, patriotizmą. Brangenybės drakono letenose - Butano turtai. Pražioti nasrai simbolizuoja pasirengimą apginti šalį nuo priešų. Dėl kompozicijos, detalaus drakono piešinio ir spalvinio sprendimo Butano vėliavą galima vadinti viena gražiausių pasaulyje.
Brazilija
Ne mažiau dėmesį traukia ir Brazilijos vėliava. Joje žalio ploto centre vaizduojamas geltonas rombas su mėlynu apskritimu viduryje, kuriame vaizduojamos 26 baltos žvaigždės, sugrupuotos į žvaigždynus. Apskritimą kerta juosta su šalies devizu „Ordem e Progresso", o išvertus iš portugalų verčiama kaip „Tvarka ir pažanga". Kiekviena žvaigždė atitinka valstiją ir vieną federalinę apygardą. Įdomu, kad pagal vėliavos kūrėjų sumanymą žvaigždynai vaizduojami taip, kaip juos stebėtojas būtų matęs danguje virš Rio de Žaneiro 1889 m. lapkričio 15 d., kai buvo paskelbta Brazilijos nepriklausomybė. Geltona ir žalia - tautinės Brazilijos spalvos, simbolizuojantys šalies gamtos turtus. Anksčiau tai buvo karališkųjų Bragansų ir Habsburgų dinastijų spalvos
Meksika
Meksikos vėliavą sudaro trys vertikalios juostos: žalia, simbolizuojanti turtus ir derlingumą, balta, reiškianti ketinimų tyrumą, ir raudona, reiškianti kraują, pralietą už laisvę ir nepriklausomybę. Vėliavos centre - nacionalinis herbas, kuriame vaizduojamas erelis, lesantis gyvatę. Šis simbolis primena seną indėnų legendą apie tai, kaip dievas Uicilopočtlis liepė actekų žyniams ieškoti vietos sostinei įkurti tol, kol pamatys erelį su gyvate ant kaktuso. Dievo valia buvo įvykdyta ir atsirado Tenočtitlano miestas. Jo vietoje ispanai vėliau įkūrė Meksiką.
Kambodža
Kambodžos vėliavoje vaizduojama viena garsiausių šalies įžymybių - Ankor-Vato šventyklų kompleksas, pastatytas XII amžiuje ir skirtas dievui Višnai. Jo stilizuotas baltas atvaizdas užima didžiąją audeklo dalį. Balta spalva pasirinkta ne atsitiktinai, nes ji yra religijos grynumo simbolis (budizmo ir brahmanizmo). Pati šventykla - Visatos ir valdžios dieviškumo simbolis. Raudona spalva vėliavoje yra siejama su liaudimi, o dvi mėlynos juostos viršuje ir apačioje reiškia valdžią. Taip vienoje vėliavoje išreikšta trejybė „religija - tauta - karalius".
Kiribatis
Ne kiekvienoje vėliavoje simbolių kalba pavyksta įamžinti šalies geografinę padėtį. Tuo įdomesnė yra Kiribačio respublikos vėliava. Jos apatinėje dalyje - mėlynos ir baltos banguojančios linijos reiškia Ramiojo vandenyno vandenis ir tris salų grupes, įeinančias į Kiribačio sudėtį. Geltona saulė - nuoroda, kad šalis yra abiejose pusiaujo pusėse, o 17 spindulių simbolizuoja 16 Gilberto archipelago salų ir Banabos salą. Didžioji fregata (kiribati.pngFregata minor), sklendžianti raudoname fone, simbolizuoja laisvę.
Belizas
Ši Pietų Amerikos valstybė turi vėliavą, kurioje yra 12 spalvų, o tai - jau rekordas. Jos pagrindinę dalį iš viršaus ir iš apačios įrėmina raudonos linijos. Vėliavos centre - šalies herbas, kuriame vaizduojami du vyrai: tamsiaodis darbininkas laiko irklą, o šviesiaodis metisas įamžintas su kirviu. Už jų stiebiasi raudonmedis. Skyde vaizduojami laivas ir įrankiai medienai ruošti, kurie primena laikus, kai šalis buvo Britanijos kolonija. Apatinėje herbo dalyje užrašytas devizas „Sun Umbra Floreo" - „Šešėlyje klesčiu".
Kazachstanas
Labai įspūdingai atrodo Kazachstano vėliava: dangaus žydrumo fone (dangaus dievo Tengri, kurį senovėje garbino tiurkų tautos, spalva) vaizduojamas po Saulės disku sklendžiantis auksinis erelis. Saulės diskas su grūdų formos spinduliais simbolizuoja gerovę ir klestėjimą, o plunksnuotasis plėšrūnas - nepriklausomybę ir judėjimą pirmyn. Vėliavos kairėje dalyje pavaizduotas tradicinis kazachiškas ornamentas
Nepalas
Vienintelė pasaulyje ne stačiakampio ir net ne kvadrato formos vėliava priklauso Nepalui. Ją sudaro sujungti dviejų Rana dinastijos šakų vimpelai. Mėlyna juosta, kuria apvedžiota vėliava, rodo nepaliečių taikingumą, o raudona spalva yra laikoma nacionaline Nepalo spalva. Saulės ir Mėnulio atvaizduose yra užšifruota tautos viltis, kad Nepalas gyvuos tol, kol gyvuos dangaus šviesuliai. Trikampė dantyta vėliavos forma simbolizuoja dvi Everesto viršūnes.