Daugelis žmonių tik prabudę įsijungia išmaniuosius įtaisus, o tai kenkia jų sveikatai, remdamasis mokslininkais rašo „The Independent".
Pasak analitikų, mobiliojo interneto apkrovos smarkiai išauga šeštą, septintą ir aštuntą valandą ryto, kai žmonės atsibunda.
Taip atsitinka todėl, kad kai tik žmonės išmaniuosiuose telefonuose išjungia žadintuvus, jie iškart pradeda naršyti naujienų kanaluose.
Ekspertai perspėja, kad šis įprotis - pavojingas, nes įtaisų naudojimas anksti ryte sukelia smegenų nuovargį.
„Kai pabundam, smegenys lėtai „persijungia" iš miego į budrumo būseną. Šiuo laikotarpiu kognityvinės funkcijos po poilsio dar nėra „įsivažiavusios" ir tinkamai neveikia, - aiškino psichologas ir Britų psichologų draugijos komiteto narys Antonio Kalencis (Antonio Kalentzis). - Kai čiumpate telefoną ir dramatiškai perkraunate smegenis, kenkiate tai jų daliai, kuri yra atsakinga už sprendimų priėmimą. Tai taip pat sukelia smegenų nuovargį."
Pasak psichologo, įprotis naudoti įrenginius tik prabudus gali neigiamai paveikti nuotaiką, sutrikdyti miego ciklą ir sumažinti produktyvumą.
Be to, kaip pažymėjo A.Kalencis, po kelių valandų tamsos akims reikia laiko priprasti prie šviesos.
Tiesioginis ryškios ekrano šviesos poveikis joms gali sukelti diskomfortą, išsausinti ir dirginti.
Psichologas patarė telefoną palikti krautis kitame kambaryje, vietoj jo naudoti tradicinį žadintuvą ir rytą pradėti mankšta, taip atsikratant blogų įpročių.