Paslaptys, mistika ir mįslės žmones traukia nuo senų senovės. Kilmės ir dingimo teorijos, nepaaiškinami reiškiniai, skandalai, intrigos, tyrinėjimai - žmogaus protas siekia viską atskleisti, paaiškinti ir išdėlioti lentynėlėse, bet tai padaryti ne visada būna pagal jo jėgas..
Hiks Pointas (Australija)
.
Patrauklūs, masinantys ir užburiantys jūrų sargai - švyturiai. Visų šių tylių sargybinių paskirtis - būti jūreivių palydovais. Hiks Pointo švyturį Australijoje gaubia mistika nuo tada, kai jo prižiūrėtojas, išvykęs žvejoti, atgal negrįžo. Kalbama, kad klajojanti jo dvasia čia apsigyveno visiems laikams ir klaidžioja po bokštą, sunkiai žengdama ir dūsaudama. Mėgėjai padirginti nervus lankosi švyturyje tikėdamiesi sutikti prižiūrėtojo vaiduoklį.
Čandraguptos kolona (Indija)
Septynių metrų aukščio geležinė kolona netoli Delio, sverianti 6 tonas, traukia piligrimus ir maldininkus, jau 1600 metų išpildydama jų troškimus ir maldavimus. Tokio garbingo amžiaus geležinis stulpas praktiškai nenukentėjo nuo korozijos, o tai kelia nuostabą ir sukuria paslapties skraistę, gimdo įvairiausius spėliojimus. Versijų - daugybė, bet pagal įtikinamiausias geležinę šventenybę saugo labai mažas drėgmės kiekis Delio ore. Be to, sausame ore kolona natūraliai pasidengė atsparia, nuo tolesnės oksidacijos saugančia oksidų plėvele. O tikintieji daugybę amžių įtrindavo koloną natūraliais aliejais, dėl to ji atrodo it nauja.
Jihlavos katakombos (Čekija)
Čekijos Jihlavos mieste, tiksliau, prie jo, 5 ha ploto teritorijoje plyti katakombos. Miestas tiesiogine žodžio prasme stovi ant sidabro kasyklos. XIII a. Jihlavoje buvo rasta sidabro rūdos ir gyventojus apėmė sidabro karštinė. Kadangi senos šachtos miestui kelia pavojų (jau būta atvejų, kai įgriuvo miesto kvartalai), archeologai reguliariai apžiūri požemius ir tikrina jų tvirtumą. 1995 m. grupė darbininkų pamatė raudonus švytinčius laiptus ir visi vienu balsu tvirtina girdėję vargonų gausmą. Masinės haliucinacijos ar požemiuose gyvenančios praeities dvasios
Amūro stulpai (Rusija)
Uolos Amūro upės slėnyje buvo pavadintos Amūro stulpais. Jos yra granitinės ir siekia 70 m aukščio. Kai kurie stulpai turi pavadinimus: Karūna, Taurė, Cerkvė, Šamanų akmuo. Beje, šamanai prie Amūro stulpų atlieka paslaptingus ritualus. Kalbama, kad šita vieta yra neįtikėtinai stipri energetinė zona, ją gaubia ypatinga aura.
Šičeno miestas (Kinija)
Ar teko girdėti apie povandeninius miestus? Ne, kalbame ne apie Atlantidą. 1959 m. Kinijos vyriausybė nusprendė dirbtinai paskandinti Šičeno miestą (jo amžius - 1400 metų!), kad būtų galima statyti hidroelektrinę. „Tūkstančio salų ežero" vanduo, užtvindęs miestą, yra nepaprastai švarus ir tinkamas gerti, o tai, kaip mano mokslininkai, padeda išsaugoti senovinio miesto relikvijas. Beveik 40 metų apie miestą nieko nebuvo girdėti, kol povandeninės karalystės erdvės buvo atvertos nardytojams. Internete nuolatos pasirodo vis naujų stulbinamų povandeninio miesto nuotraukų ir galima tikėtis, kad netrukus gims naujų legendų ir mitų apie Šičene gyvenančias pabaisas ir vaiduoklius.
Erco ežeras (Pietų Osetija)
Karstinis ežeras Pietų Osetijoje kartą per 5-6 metus išdžiūsta. Vietos gyventojai yra įsiitkinę, kad bandenį išgeria skenduolio dvasia. Kadaise labai turtingas ir neįtikėtinai šykštus netoliese esančio miesto pilietis nuskendo ežere ir nuo tada kenkia kaimynams, nusausindamas ežerą. Iš tiesų priežastis yra požeminės olos, į kurias suteka vanduo.
Skeletų krantas (Namibija)
Didžiuliai akmenų luitai jūroje, stipri srovė, šaltas vanduo ir rūkas - dėl viso to dalis Namibijos pakrantės jūrininkams yra pavojinga. Ši vietovė buvo praminta Skeletų krantu dėl laivų nuolaužų, keliančių siaubą į šiuos kraštus užklydusiam keliautojui. Žmonės, per stebuklą išsigelbėję laivui sudužus, atsidurdavo vidury vienos sausiausių ir pavojingiausių pasaulio dykumų. Prarasdami šansus išgyventi, jie mirdavo ant jūros kranto.
Viešbutis „Stanley" (JAV, Koloradas)
Ar žinojote, kad „negeras" viešbutis iš S.Kubriko filmo „Švytėjimas" pagal to paties pavadinimo Stiveno Kingo knygą iš tiesų egzistuoja? Kartą, lankydamasis Kolorade, S.Kingas apsistojo viešbutyje „Stanley" ir susapnavo baisų sapną. Košmaras įkvėpė rašytoją sukurti istoriją apie besikraustantį iš proto šeimos tėvą, dirbantį sargu kalnų viešbutyje. Įdomu, kad viešbučio pavadinimas sutapo su režisieriaus vardu. Keisti įvykiai, vaiduokliai ir kitokios mistinės blogio jėgos iki šiol gadina viešbučio reputaciją.
Hasimos sala (Japonija)
Hasimos sala Rytų Kinijos jūroje - uola, kurioje perėdavo paukščiai ir kai kada ilsėdavosi žvejai. XIX a. saloje buvo rasta anglies, ji virto pramonės centru su karinėmis gamyklomis. Saloje gyveno per 5 tūkstančius žmonių, buvo atidaryta mokykla, ligoninė ir parduotuvės. Kai anglies atsargos išseko, žmonės išvyko ir kadaise judri sala vos per porą savaičių ištuštėjo. Šiandien Hasima - miestas vaiduoklis su visais iš to išplaukiančiais mistiniais padariniais, traukiančiais negausius turistus.