Pastaruoju metu internete vėl aktyviai aptarinėjami sensacingi 2016 metų tyrimo rezultatai: Insbruko universiteto psichologai nustatė, kad iš žmogaus mėgstamo skonio galima spręsti apie jo asmenybę: kartaus skonio pomėgis yra susijęs su psichopatiniais ir sadistiniais asmenybės bruožais.
Mokslininkai apklausė beveik 1000 vyrų ir moterų apie jų mėgstamus maisto ir gėrimų skonius - ar jiems labiau patinka saldus, rūgštus, sūrus ar kartus maistas. Be to, visi dalyviai atliko keturis psichologinius testus, kartu ir tamsiųjų asmenybės savybių, vadinamosios tamsiosios tetrados testą (liguista meilė sau, siekis dominuoti (narcisizmas), cinizmas, polinkis meluoti, manipuliuoti (makiavelizmas), žiaurumas, impulsyvumas, polinkis į antisocialų elgesį (psichopatija) ir kasdieninis sadizmas (polinkis jausti malonumą sukeliant skausmą ir kančias kitiems žmonėms).
Surinktų duomenų analizė rodo, kad žmonių, mėgstančių stiprią, šviežiai paskrudintą kavą, o ne kapučiną, juodąjį, o ne pieninį šokoladą, kartoką džiną su toniku, o ne saldų „pina colada", asmenybėse ryškėja kai kurie bruožai iš „tamsiosios tetrados", ypač polinkis į psichopatiją ir kasdieninį sadizmą.
Tiesa, įspėja mokslininkai, gautųjų rezultatų nereikia vertinti paraidžiui: jeigu mėgstate stiprią kavą, alų ir kartųjį šokoladą, tai savaime nereiškia, kad esate psichopatas ir sadistas, tikrovėje viskas yra gerokai sudėtingiau. Pavyzdžiui, žmogus gali iš tikrųjų mėgti saldumą, bet dėl įvairių priežasčių rinktis kitokį skonį, pavyzdžiui, todėl, kad toks maistas naudingesnis sveikatai arba yra socialiai priimtinesnis.