Yra profesijų, kurias žino visi. Kai kurios iš jų laikomos prestižinėmis ir yra labai populiarios, pavyzdžiui, tapti teisininku ar gydytoju - neblogas pasirinkimas. Nors bet koks darbas yra garbingas, svarbiausia - gerai jį atlikti. O yra ir unikalių, kartais juokingų profesijų, apie kurias daugelis net nėra girdėję. Nustebsite, kam gyvenimą paskiria kai kurie žmonės įvairiose pasaulio šalyse.
Automobilio valstybinio numerio ženklo uždengėjas
Eismas Teherane yra labai intensyvus, dėl to nukenčia oro kokybė, o gatvių pralaidumas yra apverktinas. Siekiant kaip nors susidoroti su šia problema buvo priimtas įstatymas dėl vienu metu mieste važinėjančių automobilių skaičiaus ribojimo.
Įvažiavimas į miesto centrą yra mokamas, aplinkinėse teritorijose įrengta vadinamoji lyginė-nelyginė zona: ketvirtadieniais, sekmadieniais ir antradieniais joje gali važinėti tik automobiliai, kurių paskutinis valstybinio numerio skaičius yra nelyginis, o šeštadienį, trečiadienį ir pirmadienį - tie, kurių šis skaičius yra lyginis. Kontroliuodama, kaip šios taisyklės yra laikomasi, miesto valdžia naudojasi vaizdo kameromis.
Suprantama, vairuotojai bando kaip nors išsisukti. Pavyzdžiui, jie naudojasi vadinamuoju „gyvuoju skydu", tai yra, samdo žmogų, kuris eina arba važiuoja motoroleriu už mašinos, savimi uždengdamas jos numerį nuo kamerų.
„Atpirkimo ožys"
Tokį darbuotoją kartais samdo bendrovės, kurioms yra labai svarbi jų reputacija. Jeigu klientas išreiškia nepasitenkinimą ir nori, kad kaltininkas būtų nubaustas, vadovas pareiškia papeikimą fiktyviam darbuotojui. Viskas baigiasi tuo, kad aplaidus darbuotojas yra atleidžiamas ir išprašomas iš kabineto. Taigi klientas susidaro teigiamą nuomonę apie firmą, o „nubaustasis" lieka dirbti - laukti kitų pretenzijų.
Sūrio klausytojas
Ieškant laisvos sūrio klausytojo darbo vietos teks vykti į Italiją. Būtent šioje šalyje parmezano gamyba neapsieina be žmonių su muzikiniu išsilavinimu. Mat parmezanas bręsta net trejus metus, o nustatyti jo tinkamumą vartoti neragaujant galima pagal garsą. Sūrio klausytojas stuksena sūrio galvą specialiu plaktuku, subrendęs parmezanas skleidžia skardesnį garsą - tokį galima drąsiai siųsti į parduotuves.
Samdomas giminaitis
Planuojate organizuoti svarbų renginį, vestuves ar gimtadienį, bet esate vienišas arba jūsų santykiai su giminėmis yra įtempti? Anokia čia bėda - pasikvieskite netikrą giminaitį, kuris ne tik jus lydės, bet ir demonstruos giminiškus jausmus ir nuoširdžias emocijas. Ši paslauga Kinijoje oficialiai teikiama ne pernelyg seniai, bet iš tikro tai jau daugybę metų yra įprasta praktika visame pasaulyje.
Gyvi kelio „zebrai"
Bolivijoje, kaip ir visose kitose šalyse, juodomis ir baltomis juostomis žymima pėsčiųju perėja. Bet įdomu, kad ten yra ir gyvų kelio zebrų. Juos, apsirengę zebrų kostiumais, vaidina žmonės, atsakingi už saugų eismą. Dryžuoti „arkliukai" padeda pėstiesiems pereiti gatvę, atlieka reguliuotojų darbą, dalija informacinius lapelius ir informuoja piliečius, kaip yra svarbu laikyti kelių eismo taisyklių. Ypač įžūlūs pažeidėjai, pavyzdžiui, sustoję ant perėjos, gali gauti dryžuotą „dovanėlę" - ant variklio gaubto gulintį aktyvistą.
Tokia profesija La Pase atsirado 2021 m., kai dėl didelio migrantų iš kaimų skaičiaus labai padidėjo transporto srautai. Šiuo metu „zebrai" La Pase jau tapo neatskiriama miesto dalimi.
Specialistai dviračiams iš vandens traukti
Amsterdame yra labai populiaru važinėtis dviračiais. Šia transporto priemone mielai naudojasi tiek vietos gyventojai, tiek turistai. Gana dažnai susidaro įvairių nenumatytų situacijų, taip pat įvyksta avarijų, o dar dviratininkai, deja, gana dažnai pameta savo dviračius, kurie paskui atsiduria Amsterdamo kanaluose. Tarp jų būna ir daug vogtų.
Išgraibyti dviračius iš kanalų - agentūros „Waternet" uždavinys. Ji, beje, tuo užsiima nuo praėjusio amžiaus 6-ojo dešimtmečio. Nuskendusiam dviračiui į sausumą iškelti naudojama speciali barža su nedideliu hidrauliniu kranu - žnyplėmis.
Dviračių žvejai į krantą kasmet ištraukia iki 15 000 „skenduolių". Dažniausiai jie yra siunčiami į metalo laužą. Išimtis - jei dviratis vandenyje buvo neilgai, tada galima mėginti jį pataisyti ir parduoti. Be to, dviračių gaudytojai labai dažnai ištraukia ir kitokių daiktų, pavyzdžiui, šaldytuvų ir net automobilių.
Gulbių surašinėtojas Anglijoje
Karalystės vandens telkiniuose gyvena daug gulbių. Pradedant nuo XII a. visos jos yra laikomos britų karūnos nuosavybe. Šiandien šie nuostabūs paukščiai priklauso karališkajai šeimai ir porai Londono prekybos kompanijų.
Viduramžiais gulbės buvo surašomos vieninteliu tikslu - paskaičiuoti, ar užteks paukščių pokylių stalams. Šiandien Dž. Britanijoje gražuolių paukščių niekas nebevalgo, tačiau tradicija jas surašyti išliko. Karališkosios šeimos ir minėtų dviejų bendrovių atstovai kiekvienais metais susitinka trečiąją liepos savaitę ir pradeda inventorizaciją. Jie plaukia Temze valtimis, gulbes pagauna ir žieduoja, taip pat paukščiai yra išmatuojami, pasveriami ir apžiūrimi - ar neserga, ar nesužeisti.
Karalienė Elžbieta II mėgdavo dalyvauti surašant gulbes. 2009 m. pirmą kartą istorijoje inventorizacijoje dalyvavo monarchas.
Burnos kvapo degustatorius
Burnos kvapo degustatorius atlieka kramtomosios gumos bandymus su žmonėmis, iš kurių burnos yra juntami įvairūs kvapai (česnako, alkoholio ir kt. ). Jis turi įsitikinti, kad kramtomoji guma išties atšviežina burnos kvapą.
Pingvinų vartytojas
Ši profesija - viena rečiausių pasaulyje. Šios srities specialistai gyvena tik Antarktidoje netoli oro uosto. Jų darbo esmė - padėti neskraidantiems, bet labai smalsiems paukščiams. Pagal savo prigimtį pingvinai nepajėgia patys atsikelti nugriuvę ant nugaros.
Šiaip jie ant nugaros ir negriūna, tik ant pilvo, bet kadangi yra labai smalsūs ir mėgsta vaikštinėti netoli oro uosto, pasitaiko, kad praskrendant lėktuvui jie užverčia galvas aukštyn, neišlaiko pusiausvyros ir parvirsta ant nugaros. Atsistoti jie jau negali, todėl juos reikia apversti. Darbas, aišku, įdomus, bet pingvinų vartytojų gyvenimo sąlygos yra labai sunkios, kaip ir visų poliarininkų.
Kovotojas su babuinais, beždžionių baidytojas
Juokingos beždžionėlės - puiku, bet kai kada jos gali tapti rimta problema. Pavyzdžiui, PAR babuinai gyvena netoli gy- venamųjų kvartalų, todėl dažnai įsibrauna į žmonių namus. Jie išrausia šiukšliadėžes, įlenda į automobilius ir namus, ieškodami kokio nors maisto. Padėtį komplikuoja tai, kad šie gyvūnai, susidūrę su žmonėmis arba naminiais gyvūnais, trukdančiais susirasti maisto produktų, gali būti gan agresyvūs.
Bandydama išspręsti šią problemą, vyriausybė nutarė įkurti specialius kovos su babuinais būrius. Kaip tai vyksta? Iš- siaiškinus, kuris individas potencialiai yra pavojingas, jam užsegamas radijo antkaklis, padedantis sekti beždžionės judėjimą. Vos tik chuliganas drįsta užeiti ten, kur jam nederėtų būti, pasirodo baidytojas ir mostaguodamas ir rėkaudamas beždžionę nuvaro. Kai kada net apmėto ją akmenimis. Kovai su įžūliomis įsibrovėlėmis kartais net naudojamas dažasvydžio šautuvas. Tai vienintelis ginklas, kurį leidžiama naudoti.