Vieniems vasario 14-oji - įprasta diena, kitiems - tikra šventė. Vienose šalyse ji buvo pradėta minėti palyginti neseniai, kitose šv. Valentino diena švenčiama jau daugybę metų.
1. Būrimas
Įvairiose šalyse ir įvairiais laikais merginos, norėdamos sužinoti, kas bus jų išrinktasis, griebdavosi burtų. O išsiburti buvo galima įvairiausiais būdais. Pavyzdžiui, kai kuriose šalyse buvo populiaru burtis iš paukščių. Taigi, priklausomai nuo to, kas iš plunksnuočių vasario 14-osios rytą pirmasis pasipainioja merginos kelyje, galima suprasti, koks bus jos būsimasis sutuoktinis. Štai žvirblis simbolizuoja neturtingą jaunikį, varnas - ramų ir nuovokų vyrą, o zylė - jauną ir linksmą vaikiną. Taip pat populiarus būrimas tos dienos išvakarėse. Vakare, prieš eidama gulti, mergina ant popieriaus lapelio aprašo savo svajonių jaunikį, suvynioja raštelį į skarelę ir pasideda po pagalve. Jeigu po to ritualo ji prieš miegą su niekuo nebesikalbės, naktį būtinai susapnuos būsimąjį jaunikį.
2. Masinės vestuvės
Daugelyje šalių poros tuoktuvėms stengiasi pasirinkti būtent Visų įsimylėjėlių dieną. Jeigu abiems ši diena išties atrodo svarbi šventė, tokia santuoka tikrai gali būti sėkminga. Pastebėta, kad vasario 14-ąją daugelyje šalių registruojamas rekordinis santuokų skaičius.
Ne mažiau populiari ši tradicija yra Filipinuose. Tądien šalyje vyksta masinės vestuvės - daugybė porų sutuokiamos tuo pačiu metu, kasmet fiksuojami nauji masiškumo rekordai.
Neįprasčiausiai ir drąsiausiai šv.Valentino diena minima Jamaikoje. Nuo 2001 m. vasario 14-ąją ten rengiamos nudistų vestuvės. Vieninteliai jaunųjų papuošalai per iškilmes būna vestuviniai žiedai, o svečiai per ceremoniją puošiasi gėlių girliandomis ir rankose laiko puokštes.
3. Dovanų - saldumynai
Šią dieną įvairių šalių gyventojai savo mylimiesiems dovanoja įvairių saldumynų. Priklausomai nuo šalies, skanėstų pasirinkimas skiriasi. Pavyzdžiui, JAV per šv.Valentino dieną yra keičiamasi saldžiomis širdutėmis, o Japonijoje ir Pietų Korėjoje dovanojama ypatingo juodojo šokolado. Be to, siurprizų gali tikėtis tik stipriosios lyties atstovai. Merginos dažnai gamina skanėstą pačios, jį originaliai papuošia. Jos būtinai turi pasveikinti visus pažįstamus vyrus, ne tik širdies draugą. Reikia pasakyti, kad moteriškoji tautos pusė neteisybe nesiskundžia: jų „šventojo Valentino diena" ateina lygiai po mėnesio, kovo 14-ąją. Tada merginos ir gauna pelnytą dovaną, o tai taip pat yra šokoladas, tik baltasis.
4. Moterų diena
Austrijoje šv. Valentino diena primena Kovo 8-ąją. Vyrai, vaikinai ir berniukai būtinai dovanoja moterims gėlių ir, jei nori, priedą prie puokštės - saldainių, papuošalų, atvirukų. Moteriškoji pusė su malonumu priima sveikinimus ir dalyvauja pramoginiuose renginiuose, nors ‚atsakomųjų" dovanų neteikia. Taip jau susiklostė kad visas dėmesys tą dieną tenka tik moterims.
5. Meilė augintiniams
Anglijoje įsimylėjėlių diena - populiari šventė. Tos dienos tradicijos yra panašios į mūsų, tik dovanų ten gauna dar ir naminiai gyvūnai. Dažniausiai tai, aišku, vaišės, bet ir jos augintinius tikriausiai nudžiugina.
Taip pat Šekspyro gimtinėje vasario 14-ąją yra priimta kurti eilėraščius ir dainas. Vaikinai taip romantiškai išsako merginoms savo jausmus, o vaikai meilės dainas dainuoja gatvėse ir gauna už tai saldainių. O norintys išlaikyti anonimiškumą anglai šventės išvakarėse meilės objektams palieka dovanų prie durų.
6. Šaukštai vietoj širdelių
O štai kaimyniniame Velse susiklostė paprotys mylimiesiems dovanoti rankomis išdrožtus medinius šaukštus. Vaikinai ir merginos juos puošia širdelėmis, raktais ir kitokia meilės simbolika. Yra laikoma, kad vaikinas ir mergina, apsikeitę tokiais šaukštais, vienas kitam prisipažino meilę.
Velsiečiai išsiskiria ne tik unikaliu papročiu. Iš tiesų pati šventė, skirta įsimylėjusioms poroms, Velse vadinasi kitaip ir švenčiama kitą dieną. Šioje šalyje vaikinai ir merginos rengia romantiškus pasimatymus ir prisipažįsta meilę ir sausio 25-ąją, šventosios Dvinven dieną. O velsietiški šaukštai yra svarbūs dar ir kitaip: jie tiek išpopuliarėjo, kad juos imta lyginti su rusiškomis „matrioškomis" - neįmanoma atvykus į šalį nenusipirkti tokio suvenyro, juk jie praktiškai yra Velso „firminis ženklas".
7. Nuvytusių gėlių šventė
Danai visur ieško unikalumo, tai būdinga ir šventėms. Per šv.Valentino dieną danai merginoms dovanoja... džiovintų baltų gėlių, rožių ar kitokių. O populiariąsias „Valentino širdeles" visada siunčia anonimiškai. Vietoj parašo laiškelio autorius ant atviruko palieka intriguojantį daugtaškį. Mergina, sulaukusi tokio dėmesio ženklo, gauna galimybę toliau palaikyti ryšį su slaptu gerbėju: ji turi atspėti, kas jai atsiuntė „Valentino laišką" ir per Velykas jam padovanoti šokoladinį kiaušinį.
Beje, šventė populiari tik tarp jaunimo - dovanas vieni kitiems dovanoja daugiausia 15-30 metų vaikinai ir merginos.
8. Papūgos vietoj balandžių
Pietų Afrikoje ši diena švenčiama su užmoju - gatvės išpuošiamos meilės simbolika, visi vieni kitiems dovanoja suvenyrus ir linksminasi. Tiesa, afrikiečiai šią šventę praturtino kai kuriomis įdomiomis detalėmis. Kaip žinome, Europoje kaip meilės simbolis yra naudojamas balandžių poros atvaizdas, o ši pietų šalis šventinę simboliką pritaikė prie savo sąlygų. PAR gyventojai balandžius pakeitė įprastesnėmis papūgomis. Iš pirmo žvilgsnio atrodo gal ir keistai, bet pagalvojus rastume nemažai šių paukščių panašumų: jie jaudinamai meilinasi partneriams, o radę savo „antrąją puselę" lieka su ja iki gyvenimo galo. Todėl ir balandžiai, ir papūgos turi vienodą teisę vadintis Įsimylėjėlių dienos simboliu. Taip pat Pietų Afrikoje prigijo įdomus paprotys: užrašyti savo širdies draugo vardą ant popierėlio ir pritvirtinti prie rankovės. Taip aplinkiniams rodoma, kad jų širdis jau nelaisva.
9. Šventės draudimas
Kol vienose šalyse šv. Valentino dienos šventė įsigali vis labiau, kitose ši šventė yra kategoriškai draudžiama. Štai Saudo Arabijoje draudžiama pardavinėti šios dienos simbolius - pliušinius žaislus, gėles ir širdeles. Pažeidėjams gresia griežta bausmė, nuo didelės baudos iki kalėjimo.