Kad ir kaip smagu ir įdomu būtų užsiimti būsto remontu ir svajoti, kaip atrodys galutinis rezultatas, nepaneigiama, kad toks darbas užima išties daug laiko ir reikalauja nemažai pastangų. Reikia apmąstyti nemažai aspektų: biudžetą, patalpų išdėstymą, šeimos narių pageidavimus ir kaimynų ramybę. Keletas paprastų patarimų padės remontuoti būstą sklandžiai ir efektyviai.
Remonto tikslai
Kad remontai vyktų sklandžiai, pagalvokite, kodėl jų imatės: atėjo laikas keisti baldus ir įrangą, o gal tenorite išbandyti naują interjero stilių? Galbūt atvyksta ilgą laiką nematyti svečiai arba norite pagerinti įvairiapusį būsto efektyvumą ir sumažinti išlaidas? Štai senesniame būste derėtų pasirūpinti naujesne buitine ir santechnikos įranga, kad neužkluptų netikėti gedimai ar sutrikimai. Jei norite išbandyti naują dizainą, išsirinkite tam skirtus įrankius, medžiagas, baldus ir dekoracijas, atsižvelkite į tai, kaip tarpusavyje dera spalvų gama, kaip baldai atrodo kambario visumoje. Jei norite efektyvesnio ir tvaresnio būsto, pamąstykite apie saulės baterijas, sienų insoliaciją arba išmanųjį termostatą.
Ieškokite įkvėpimo
Nuspręsti atlikti remontą - viena, o štai tam tikro dizaino pritaikymas namams jau gali tapti ir nemenku iššūkiu. Šiandien matome begalę įvairiausių namų interjero dizaino variantų, klasikinių, unikalių ir maišytų stilių su įvairiausiomis detalėmis. Visgi, bene dažniausiai galime sutikti minimalistinį ir klasikinį stilių: pirmasis specializuojasi modernumu, paprastomis formomis ir linijomis bei vienspalve gama, o pastarasis šiltais, žemiškais atspalviais ir amžinai madingais bei universaliais baldais. Pagalvokite, kaip norėtumėte jaustis gyvendami naujai suremontuotuose namuose ir kokią atmosferą čia ketinate kurti - pagal tai rinkitės interjero aksesuarus.
Planuokite laiką
Ruošdamiesi remontui nepamirškite susidaryti grafiko sklandesnei eigai - pasitarkite su kaimynais, perspėkite, kad tam tikru paros metu jūsų namuose vyks remontai, jog šie galėtų pasiruošti ir galbūt išvengti nepageidaujamo triukšmo. Atsižvelkite ir į savo užimtumą - skirkite tam tikrą laiką renovacijoms, galbūt vieną dieną pasidarbuoti galėsite daugiau, kitą mažiau. Aptarkite remontus su šeimos nariais - galbūt kai kurie jų ali padėti atliekant skirtingus darbus.
Nusisamdykite pagalbą
Jei remontuojant trūksta papildomų rankų ar nenorite / negalite tuo užsiimti pats, pasisamdykite šios srities specialistą ar net visą jų komandą, kurią sudarytų santechnikas, elektrikas, interjero dizaineris ir kiti meistrai. Tokiu būdu sutaupysite brangaus laiko ir galėsite likti ramus, patikėjęs savo būsto atnaujinimą profesionalams.
Nusistatykite biudžetą
Žinoma, prieš pradedant remontus kone svarbiausia yra nusistatyti biudžetą: pagalvokite, kiek galite leisti pinigų tam tikriems aspektams, pasistenkite atrasti geriausią kainos ir kokybės santykį ir šitaip sutaupyti. Nepamirškite, kad norint pasiekti tam tikrą rezultatą gali prireikti didesnės sumos nei galite numatyti išsyk. Taip gali nutikti dėl nuolat kintančių statybinių medžiagų kainų bei darbuotojų prašomo atlygio už darbą - atliekant montavimo ar apdailos darbus gali iškilti nenumatytų nesklandumų. Tokiu atveju verčiau pasinaudoti lanksčiomis sąlygomis ir pasiskolinus būsto remontui nustoti nerimauti dėl nuolatinio taupymo ir pamiršti skubėjimą parduotuvėse ieškant pigiausio varianto.