Šalikas, visame pasaulyje pripažintas, tačiau supaprastintas trikampio, stačiakampio ar kvadratinio audinio gabalas, egzistuoja šimtus tūkstančių metų. Nuo kuklios pradžios Senovės Romoje iki ikoniško statuso šiandien, kaip esminio mados gaminio, kurį puošia kino žvaigždės, visuomenės veikėjai, įžymybės ir influenceriai - šalikas yra savarankiškas dalykas ir puikus mados ir funkcijų derinys.
Kas yra šalikas? Kaip atskiras audinio gabalas, skara yra paprasčiausia puošmena, dažniausiai dėvima ant kaklo, pečių ar galvos, todėl tai yra vienas universaliausių aksesuarų visame pasaulyje, kuriame gyvena įvairios kultūros ir įvairiems tikslams. Paprastai jis yra ilgesnis nei platus, bet dažniausiai stačiakampio, kvadrato arba trikampio formos. Pirmoji užrašyta nuoroda į „skarą" datuojama 350 m. pr. Kr., kai Egipto karalienė Nefertitė dažnai dėvėjo dailiai austą stilių, puoštą kūgio formos galvos apdangalu. Šalikas vėl paryškinamas, nors ir labiau naudingas, senovės Romoje apie 10 m. mūsų eros, kai romėnai pradėjo naudoti audinio gabalą, žinomą kaip sudariumas arba „prakaito audinys".
Tie, kurie užsiima mankšta ar sunkiai fiziškai dirba, ant kaklo laikys patogų sugeriantį audinį, kad nuvalytų prakaitą. Nuo 1600-ųjų pabaigos iki 1700-ųjų pradžios skara įgavo ne tokį funkcionalų, labiau dekoratyvų vaidmenį - vyriška kravata. Šis elegantiškas kaklo papuošalas, kilęs iš Paryžiaus, buvo įkvėptas Kroatijos kariuomenės kaklo drabužių ir buvo iškirptas iš ilgos balto audinio juostelės, puikiai papuoštos siuvinėjimais arba nėriniais.
Populiarus per Prancūzijos revoliuciją, kur jis išaugo proporcijomis ir ekstravagantiškumu, tapo toks puošnus, kad retkarčiais užtemdydavo apatinę dėvėtojo veido pusę. Kravatas kartais buvo nudažytas skirtingomis spalvomis, siekiant parodyti ištikimybę konkrečiai grupei. Atrodytų, kad karalienės Viktorijos įžengimas į sostą 1837 m., kartu su jos pomėgiu megztoms, šilko ar nertoms skaroms, aksesuaras tapo labai geidžiamu aukštuomenės moterų gerovės simboliu.
Neapdorotas šilkas buvo įsigytas tiesiai iš Kinijos, tada susuktas į šilkinius siūlus, kurie vėliau buvo supinti į prabangų audinį, dvigubai stipresnį ir daug sunkesnį nei kiti to meto šalikai. Tada ant skarelės buvo meistriškai rankomis atspausdintas sudėtingas dizainas, naudojant daugiau nei 40 ekranų. Šie šalikai šiandien yra paklausūs kolekcionuojami daiktai, kai kurie parduodami už tūkstančius svarų. Tiems, kurie negalėjo sau leisti prabangos šilkinių šalikų, viskozės išradimas padarė išvaizdą daug lengviau prieinamą. Tada medvilniniai, lininiai ir vilnoniai šalikai buvo labai prieinamas ir masinės gamybos pasirinkimas. Priežastys dėvėti šaliką? Sukurti šilumą. Kad apsaugotų nuo saulės. Norėdami papuošti aprangą. Parodyti palaikymą klubui ar komandai. Atstovauti skirtingiems religiniams įsitikinimams. Šalikas gali būti pagamintas iš įvairių medžiagų, tokių kaip vilna, linas, šilkas, medvilnė ir kt., gali būti raštuotas, paprastas, siuvinėtas arba papuoštas dekoracijomis, logotipais ar ženkleliais.
Visuotinas šaliko populiarumas šiandien. Sunku patikėti, kad yra šiuolaikinių, ypač moteriškų, drabužių spintų, kuriose nėra nei vieno šaliko - ar daugybės jų! Kadangi šalikus galite nusipirkti daugumoje drabužių parduotuvių ir parduotuvių, jie lengvai pasiekiami - o pradinė kaina mažesnė nei 5 eurai, tai taip pat yra spontaniškas pirkinys. Taip pat galima rinktis iš daugybės skirtingų šalikų stilių, o tai padidina jų patrauklumą.
Audinių pasirinkimas ir svoris didžiulis - medvilnė, šifonas, šilkas, kašmyras, aksomas, ėriukų vilna, viskozė, akrilas, alpaka, linas, atlasas ir kt. Pridėkite spalvų kartu su lygių, raštų ir spaudinių pasirinkimu ir tikrai rasite jums patinkantį stilių. Šalikas gali būti puiki dovana, bet kokia proga, tereikia žinoti koks stilius tam žmogui patiktų. Šalikas kaip dovana labai tinka tiek vyriškai tiek moteriškai pusei. Tai gali būti ne tik gimtadienio ar verslo dovana, tačiau ir kalėdinė ar tiesiog paprasta staigmena.