Japonija pagaliau turi suaugusį sosto įpėdinį - tai įvyko pirmą kartą per pastaruosius keturiasdešimt metų, praneša „ABC News".
Rugsėjo 7 dieną princas Hisahito atšventė aštuonioliktąjį gimtadienį. Jis tapo pirmuoju žmogumi iš karališkosios šeimos, sulaukusiu pilnametystės nuo 1985 metų. Šis svarbus įvykis tapo Japonijos monarchijos - seniausios pasaulyje - išgelbėjimo viltimi. Taip yra todėl, kad karališkoji šeima susidūrė su tomis pačiomis problemomis, kaip ir visi Japonijos gyventojai - mažėjantis gimstamumas ir augantis jos narių amžius.
Hisahito, kuris turi tapti kitu imperatoriumi, yra Japonijos imperatoriaus Naruhito sūnėnas. Jo tėvas, kronprincas Akishino, buvo paskutinis vyras šeimoje, pasiekęs pilnametystę. Hisahito yra jauniausias iš 17 imperatoriškosios šeimos narių, tarp kurių yra tik keturi vyrai. Jo, kaip vienintelio įpėdinio, statusas kelia didelį iššūkį Japonijos monarchijai, kuri neleidžia sosto užimti moterims.
1947 m. Imperatoriškųjų rūmų įstatymas, kuris iš esmės išsaugo konservatyvias prieškario šeimos vertybes, leidžia sostą paveldėti tik vyrams ir verčia moteris iš karališkos šeimos tekėti už nekilmingų asmenų bei taip prarasti karališką statusą.
Princo Hisahito vyriausioji pusseserė, princesė Aiko yra vienintelis imperatoriaus Naruhito ir jo žmonos Masako, buvusios diplomatės, vaikas. Ją labai mylima plačioji visuomenė, ir mato joje būsimąją imperatorę. Pasiūlymas leisti moterims paveldėti sostą, kuris buvo pateiktas po Aiko gimimo, buvo atšauktas, kai 2006 m. gimė Hisahito.