respublika.lt

Ir karališkosiose šeimose yra olimpiečių

(0)
Publikuota: 2024 rugsėjo 18 17:27:09, Parengė Milda KUNSKAITĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi EPA-Eltos nuotr.

Dar prieš porą šimtmečių karališkųjų šeimų atstovai, galima sakyti, nieko daugiau neveikė, kaip tik prabangiai išsipuošę dalyvaudavo iškilminguose pokyliuose ir aukštuomenės susibūrimuose. Bet mūsų laikais ne visi aristokratai yra linkę dykinėti kaip jų protėviai, daugelis jų aktyviai tobulinasi ir įrodo, kad geba daugiau. Ko vertas vien sportas - sritis, kurioje neįmanoma sulaukti sėkmės tik dėl garsios pavardės. O juk šiuolaikinėse karališkosiose šeimose esama ne tik mėgėjų, bet ir tikrų profesionalų, kurie savo šalims atstovavo olimpinėse žaidynėse.

 

Norvegijos karaliai Olafas V 1928 metais ir Haroldas V 1964-iais, 1968-iais ir 1972 m.

Norvegijos karališkojoje šeimoje į sportą anksčiau buvo žiūrima labai rimtai. Kas žino, galbūt šios tradicijos dar atgims. Juk praeito amžiaus pirmojoje pusėje ši šeima įrodė, kad „karaliai viską gali". 1928 m. Norvegijos karalius Olafas V buriavimo regatoje tapo olimpiniu čempionu. Jo įpėdinis karalius Haroldas V taip pat dalyvavo olimpinėse žaidynėse - buriuotojo meistriškumą jis demonstravo 1964, 1968 ir 1972 metais. Bet dabartiniai Norvegijos monarchų šeimos nariai tokių rimtų pirmtakų laimėjimų pakartoti neskuba. Princas Hokonas (Haakon) yra labai sportiškas, bet slidinėjimas ir jachtų sportas jam yra ne daugiau kaip hobis.

Princesė Haja, 2000 m.

Karališkose šeimose žirgų sportas, išties aristokratiškas, yra itin populiarus. Jordanijos monarchų šeimoje žirgai taip pat yra mylimi. Jordanijos karaliaus Huseino dukra, dabartinio karaliaus sesuo Haja (Haya) jodinėjimu užsiima profesionaliai. Princesė dalyvavo Sidnėjaus olimpiadoje ir demonstravo savo meistriškumą konkūre. Haja įėjo į istoriją kaip pirmoji arabė, dalyvavusi žemyno, pasaulio ir olimpinėse žirgų sporto varžybose. Kaip ir Ispanijos princas Filipas, princesė Haja nešė šalies vėliavą per atidarymo ceremoniją.

Šeicha Maita bint Mohamed bin Rašid Al Maktum, 2008 m.

Šeicho Mohamedo bin Rašido Al Maktumo dukra Maita (Maitha bint Mohammed Bin Rashid Al Maktoum) 2008 m. kovėsi dėl olimpinių medalių kovos menų rungtyse. Prizinės vietos ji neužėmė, bet jos vardas vis dėlto pateko į istoriją: mergina yra pirmoji vėliavnešė, žygiavusi su JAE vėliava per olimpines žaidynes.

Monako kunigaikštienė Šarlen, 2000 m.



Dabartinė Monako kunigaikštienė, kaip ir jos sutuoktinis, yra profesionali sportininkė. 2000 m. olimpiadoje ji buvo PAR plaukikų rinktinės narė. Su savo komanda ji užėmė 5 vietą estafetėje 4 x 100 m. Kaip tik 2000 metais Šarlen ir sutiko Albertą, tiesa, jau Monake vykusiose varžybose. Šarlen sportą metė tik 2007 m. dėl peties traumos. Ir dėl jos 2008 m. nevyko į Pekiną kaip kunigaikštystės atstovė.

Zara Filips Tindal, 2012 m.

Princesės Anos ir Marko Filipso dukra Zara (Zara Phillips Tindall) yra labai sportiška, o sportiškumą ji paveldėjo iš tėvų. Profesionaliai sportavo ne tik Ana, bet ir jos pirmasis vyras, Zaros tėvas. Markas Filipsas laimėjo „auksą" 1972 m. Miuncheno olimpiadoje ir „sidabrą" Seule 1988 m. Todėl kai Zara, kaip ir tėvai, tapo jojike, dėl to niekas nesistebėjo. 2012 m. „namuose" vykusioje olimpiadoje aristokratė pasirodė puikiai. Elžbietos II anūkė Dž.Britanijos rinktinės sudėtyje jojimo trikovėje iškovojo „sidabrą.

Monako kunigaikštis Albertas II, 1998-2002 m.

Šiandien Monako kunigaikštis Albertas II neatrodo kaip žmogus, kurio neatskiriama gyvenimo dalis yra sportas. Bet jaunystėje jis sportavo, ir dar profesionaliai. Albertas buvo kunigaikštystės bobslėjaus rinktinės narys. Princui taip puikiai sekėsi ši sporto šaka, kad jis atstovauti Monakui į olimpines varžybas vyko nuo 1988 m. iki 2002 m., t.y. penkis kartus iš eilės. Gaila, bet nė vienos pergalės Albertas namo neparvežė.

Ispanijos karalius Pilypas VI, 1992 m.

1992-siais, kai buvo dar tik sosto paveldėtojas, princas Filipas dalyvavo olimpinėse žaidynėse Barselonoje. Būsimasis Ispanijos monarchas buvo buriuotojų komandos narys. Tada ji užėmė 6-ąją vietą „Soling" klasėje. Be to būsimasis karalius ne tik tiesiogiai dalyvavo varžybose, bet ir nešė savo šalies vėliavą per oficialią olimpiados atidarymo ceremoniją.Mažai kas prisimena, bet šeimoje karalius Pilypas VI - ne pirmasis olimpinių žaidynių dalyvis. Jo vyresnioji sesuo Kristina kovėsi dėl apdovanojimų 1988 m. jachtų lenktynėse, tiesa, medalio taip ir nepelnė.

Anglijos princesė Ana, 1976m.

Vienintelė karalienės Elžbietos II ir princo Filipo dukra, tėvo numylėtinė princesė Ana yra žinoma sportininkė. Ji vyko gimtajai šaliai atstovauti 1976 m. olimpinėse žaidynėse. Aristokratė dalyvavo žirgų sporto trikovės varžybose. Tribūnose princesę palaikė visa jos šeima, bet nė vieno medalio, deja, jai pelnyti nepavyko. Individualioje įskaitoje ji užėmė tik 24 vietą. Gal kai ką tokia nesėkmė ir paskatintų viską mesti, bet ne Aną - žirgų sportas taip ir liko jos aistra.

 

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar reikia bausti užsiregistravusius, bet neatvykstančius pas gydytoją pacientus?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „Telegram“?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+11 +17 C

+11 +16 C

+10 +15 C

+22 +26 C

+22 +26 C

+20 +22 C

0-3 m/s

0-4 m/s

0-3 m/s