respublika.lt

Keistos higienos taisyklės, kurių turi laikytis britų monarchai

(43)
Publikuota: 2024 rugpjūčio 21 15:37:07, Parengė Milda KUNSKAITĖ
×
nuotr. 3 nuotr.
Didingieji Bakimgemo rūmai, kuriuose yra net 78 vonios kambariai.Wikipedia.org nuotr.

Kuo daugiau sužinai apie karališkąjį gyvenimo būdą, tuo aiškiau supranti, kad dėl visų taisyklių, tradicijų ir papročių gyvenimas Bakingemo rūmuose visai nėra toks nerūpestingas, kaip būtų galima įsivaizduoti. Daugelis taisyklių, pavyzdžiui, susijusių su asmenine higiena ir kūno priežiūra gali pasirodyti keistos ir eiliniam gyventojui nepriimtinos. Bet jos susiklostė per daugelį amžių ir visiems karališkosios šeimos nariams tenka jų tiksliai laikytis.

 

Specifinės karalienės Elžbietos asmeninės higienos taisyklės

Karalienė Elžbieta II, kuri buvo laikoma pagrindine monarchijos reformuotoja ir soste išbuvo 70 metų, visada nepriekaištingai saugojo karališkosios šeimos tradicijas. Net asmeninės higienos taisyklių ir kasdieninio maudymosi ritualo ji nekeitė visą gyvenimą. Karalienė niekada nesinaudojo dušu, kaip, beje, ir dauguma kitų karališkosios šeimos narių, kurie mano, kad dušas yra skirtas dirbantiems žmonėms, norintiems sutaupyti laiko vandens procedūroms.

Nepriklausomai nuo to, kurioje rezidencijoje gyvendavo karalienė, kiekvieną rytą, lygiai 7.30 val. kambarinė prileisdavo jai vonią, tiksliai nustatytą kiekį šilto vandens, paskui pamatuodavo vandens temperatūrą, kad jis būtų kaip tik tokio šiltumo, koks patinka karalienei, ir tik paskui kviesdavo ją rytinėms maudynėms.

Kol vanduo būdavo leidžiamas į vonią, karalienė įsijungdavo televizorių ir žiūrėdama žinių laidą išgerdavo puodelį arbatos „Earl Grey". Išsimaudžiusi Elžbieta II neskubėdama patvarkydavo šukuoseną, apsirengdavo ir eidavo pusryčiauti.

Karaliaus Karolio III tualeto taisyklės

Karalius Karolis III taip pat nesimaudo po dušu, bet, kitaip kaip jo motina, pageidauja, kad vonia būtų lygiai iki pusės prileista kambario temperatūros vandens, o vonios kamštukas būtų įtaisytas tam tikroje, konkrečioje vietoje. Vienas iš karaliaus reikalavimų - ant jo dantų šepetėlio išspausti lygiai colį dantų pastos. Karalius užaugo supamas daugybės tarnų ir net tokių smulkmenų neįprato daryti pats.

Karolis III pageidauja, kad šalia būtų daug patarnautojų net be ypatingo reikalo. Vykdamas į kelionę, jis būtinai vežasi asmeninį virėją, liokajų, du kamerdinerius, sekretorių ir keletą asmens sargybinių. Jie gabena daugybę asmeninių karaliaus daiktų, kuriais jis įprato naudotis traukiniuose. Tarp jų - asmeninės higienos priemonės, įskaitant ypatingą unitazo sėdynę ir specialų minkštą tualetinį popierių „Kleenex Velvet".

Ko negalima daryti vonios kambariuose

Vonios kambariai karališkuosiuose būstuose visada būna nepriekaištingai prižiūrimi, bet švarai palaikyti kambarinėms neleidžiama naudoti dulkių siurblių dėl triukšmo, kuris gali erzinti aplinkinius. Atsižvelgiant į tai, kad vien Bakingemo rūmuose yra 78 vonios kambariai, ir visus juos reikia tvarkyti be technikos priemonių, aptarnaujančiam personalui tai yra didelis krūvis.

Karališkųjų rūmų vonios kambariuose nepriimta naudoti purškiamų oro gaiviklių, nes manoma, kad švara turi būti natūrali. Specialiose lentynėlėse turi gulėti tvarkinga baltų rankšluosčių krūvelė rankoms nusišluostyti, o tualetinis popierius turi būti pakabintas taip, kad kiltų aukštyn.

Niekas iš karališkosios šeimos narių neaugina barzdos, pagal etiketą vyrai turi būti švariai nusiskutę. Vienintelė išimtis - princas Haris, bet jam teko gauti karalienės Elžbietos II leidimą. Be to, skustis virš vonios kambario praustuvės yra draudžiama, vyrai privalo naudotis rūmų kirpėjo paslaugomis.

Kas karališkosios šeimos nariams yra privalu

Mokėti kalbėti ir reikšti emocijas karališkojoje šeimoje yra labai svarbu. Karalienei Elžbietai II žodis „tualetas" neatrodė tinkamas vartoti mandagiame pokalbyje. Vietoj jo ji vartodavo anglų šnekamosios kalbos žodį „the loo", kuris jos manymu yra tinkama alternatyva. Ir dabar, kai karalienės nebėra, ši taisyklė kažin ar pasikeis.

Yra laikoma nepadoru pranešti apie ketinimą eiti į tualetą, ypač prie stalo. Prieš pakildamas nuo stalo karališkosios šeimos narys neturi „skelbti apie savo ketinimus", o tiesiog atsiprašyti ir tyliai išeiti. Jeigu pietūs ar vakarienė dar nesibaigė, būtina sukryžiuoti šakutę ir peilį ant lėkštės, o ne palikti juos ant stalo.

Yra laikoma visiškai netinkama ir nehigieniška tualeto kambaryje skaityti laikraščius, žurnalus arba naudotis telefonu. Šios taisyklės laikosi visi karališkosios šeimos nariai, ir čia nėra jokių išimčių.

Karališkosios virtuvės taisyklėse taip pat esama įvairių ribojimų. Pavyzdžiui, į patiekalus dėl aštraus kvapo niekada nededama česnako, taip pat vengiama kai kurių produktų, kuriuos valgyti yra laikoma „rizikinga".

 

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
96
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (43)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar apsiperkate per Juodojo penktadienio išpardavimus?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje Baltijos valstybėje gyventi geriausia?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-1 +4 C

-3 +4 C

-7 +1 C

-1 +3 C

-4 +2 C

-3 +2 C

0-8 m/s

0-10 m/s

0-7 m/s