Seimo narė, konservatorė Jurgita Sejonienė mano, kad trečdalis Lietuvos gyventojų Lietuvoje - homoseksualūs asmenys. Tiek jų parlamentarė šiandien suskaičiavo, pristatydama Seimo salėje teikiamą Civilinės sąjungos įstatymo projektą, artimą pernai Seime atmestam Partnerystės įstatymo projektui.
Statistikos departamento duomenimis, 2021 m. pradžioje Lietuvoje gyveno 2 mln. 795,7 tūkst. nuolatinių gyventojų. Šiandien Seime pristatydama siūlomą Civilinės sąjungos įstatymo projektą, J.Sejonienė sakė galvojanti, kad trečdalis šalies gyventojų - homoseksualus asmenys. Madžaug kas trečias žmogus.
Taip ji pasisakė, atsakydama į Seimo nario, „darbiečio" Aido Gedvilo klausimą. „Darbietis" paklausė, kokiais argumentais remiantis kuriamas toks projektas ir kokias konkrečias problemas jis sprendžia. „Tie keliasdešimt žmonių, prieš gerą savaitę susirinkę Katedros aikštėje, tikėtina, net ne į renginį, o į koncertą buvo atėję, niekaip neatspindi nei LGBT interesų, nei ji verta tautos priešinimo", - sakė A.Gedvilas.
Atsakydama į klausimą, J.Sejonienė paskaičiavo kitaip. „Sutinku, toks teisinis reguliavimas nėra reikalingas daugumai Lietuvos žmonių. Bet nesusituokusių žmonių Lietuvoje yra daugiau kaip pusė milijono. Kiek yra homoseksualių žmonių, patikslinti negaliu, bet spėju, kad skaičius galėtų artėti prie milijono. Tai ne dauguma, bet reikšmingas skaičius", - sakė J.Sejonienė.
Primename, šiame projekte, kurį pateikė Seimo narė J.Sejonienė, nurodoma, kad civilinės sąjungos santykių teisinis reglamentavimas Lietuvos Respublikoje „grindžiamas monogamijos, civilinės sąjungos savanoriškumo, partnerių tarpusavio lygiateisiškumo ir kitais civilinių santykių teisinio reglamentavimo principais".
Įstatymo projektas numato, kad „civilinė sąjunga yra dviejų asmenų (partnerių) savanoriškas susitarimas, įregistruotas teisės aktų nustatyta tvarka, kuriuo jie siekia sukurti ir (ar) plėtoti, apsaugoti tarpusavio asmeninius santykius".
Asmenys, siekiantys laisva valia įregistruoti civilinę sąjungą, turės būti sulaukę pilnametystės, nesiejami giminystės ryšių, nesudarę santuokos tarpusavyje ar su kitais asmenimis, taip pat neįregistravę civilinės sąjungos su kitais asmenimis.
Primename, kad šiandien Seimui balsuojant po pateikimo projektui buvo pritarta. „Už" balsavo 70 Seimo narių, „prieš" - 49 Seimo nariai, dar 6 - susilaikė. Seimo Žmogaus teisių komitetas paskirtas papildomu, o svarstymo data numatyta birželio 21 d.