Sėkminga pirmosios Lietuvos rinktinės pergalės medžioklė

(45)
Publikuota: 2022 rugsėjo 06 17:00:00, Aistė LABINAITĖ
×
nuotr. 5 nuotr.
Lietuvos rinktinė žūtbūtiniame mūšyje parklupdė vengrus ir iškovojo pirmąją pergalę. FIBA nuotr.

Ketvirtosiose Europos čempionato B grupės rungtynėse susitiko Lietuvos ir Vengrijos rinktinės. Abi jos prieš tai pergalės skonio nebuvo pajutusios ir savo sąskaitose turėjo tik po tris pralaimėjimus. Ketvirtas kartas mūsiškiams nemelavo ir Kazio Maksvyčio auklėtiniai triumfavo 87:64.

Lietuvos rinktinės startinį penketą šiose rungtynėse sudarė Marius Grigonis, Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis, Rokas Jokubaitis ir Arnas Butkevičius. Pirmasis lietuvių ir mačo taškų kraitį „atidarė" M.Grigonis, pelnęs dvitaškį. Tačiau neilgai trukus vengrai išlygino rezultatą. Pirmajame kėlinyje sužaidus 5 min. lietuviai pirmavo 11:7, o likus 3 min. mūsiškių pranašumas jau buvo išaugęs iki 8 taškų - 17:9. Tuomet Vengrijos komanda pelnė 5 taškus be atsako, bet „pasisakė" ir M.Kuzminskas, pataikęs tolimą metimą. Iki pirmojo ketvirčio pabaigos likus kiek mažiau nei minutei, į aikštę žengė ir Europos čempionate debiutavo Kristupas Žemaitis. Tiesa, per likusį laiką jam pasižymėti nepavyko. Pastarasis ketvirtis baigėsi 22:18 lietuvių naudai.

Antrajame kėlinyje pirmasis pasireiškė Ignas Brazdeikis, pelnęs dvitaškį. Tačiau vengrai laimėjo atkarpą 5:0 ir sumažino atsilikimą iki minimumo - 23:24. Sužaidus apie 4 min., vengrai išsiveržė į priekį 27:26, bet įpusėjus ketvirčiui ir R.Jokubaičiui pataikius tritaškį, pranašumas vėl buvo lietuvių pusėje 31:29. O dar ir D.Saboniui pataikius tritaškį, Lietuvos rinktinė išsiveržė į priekį 34:29. Likus žaisti 3 min. vengras Davidas Vojvoda gavo techninę pražangą už vaidybą, M.Grigonis pataikė baudos metimą ir mūsiškiai įgavo dviženklį pranašumą (39:29). O kėlinys baigėsi lietuviams pirmaujant 48:33.

Pirmojoje rungtynių dalyje rezultatyviausias Lietuvos rinktinės gretose buvo D.Sabonis. Jis pelnė 13 taškų. J.Valančiūnas surinko 12 taškų, R.Jokubaitis - 10.Vengrijos komandai Roskas Alenas (Rosco Allen) surinko 8 taškus, Zoltanas Perlas pelnė 7 taškus. Beje, vengrams šiose rungtynėse negalėjo padėti vienas iš lyderių Adamas Hanga, kuriam mače su prancūzais atsinaujino trauma ir tuo Europos čempionatas jam pasibaigė.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Lietuvos „bokštų" J.Valančiūno bei D.Sabonio taškais ir mūsiškių atitrūkimu 57:38. O įpusėjus ketvirčiui lietuviai jau pirmavo 64:42. Treneris mūsų „bokštams" leido pailsėti, bet ir be jų Lietuvos rinktinės pranašumas buvo daugiau nei įtikinamas - 73:47. Kėlinys baigėsi 75:52 mūsiškių naudai.

Lemiamame kėlinyje vengrai kiek „aptirpdė" lietuvių pranašumą (58:77). Tačiau, panašu, jog šios 10 min. tebuvo formalumas. Iki mačo pabaigos likus 4 min. Lietuvos rinktinė toliau užtikrintai pirmavo 82:62, likus minutei - 85:64. Taip lietuviai sėkmingai ir nužygiavo iki išsvajotosios pirmosios pergalės Europos čempionate.

Primename, jog pirmosiose Europos pirmenybių B grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 85:92 nusileido Slovėnijos komandai, paskui - 73:77 pralaimėjo prancūzams ir galiausiai po dviejų pratęsimų 107:109 turėjo pripažinti vokiečių pranašumą. Tuo metu Vengrijos rinktinė pirmiausia 85:95 pralaimėjo bosniams, vėliau - 88:103 nusileido slovėnams ir 74:78 krito prieš Prancūzijos rinktinę. Vengrai jau prieš mačą su lietuviais nebeturėjo šansų patekti į atkrintamąsias varžybas, o mūsiškiai po prancūzų malonės bei šio vakaro pergalės bilietą į aštuntfinalį bandys pasiimti rytoj. Lietuvos bei Bosnijos ir Hercegovinos rinktinių rungtynės prasidės 15.30 val.