Euro'2024: Belgo įvartis į savus vartus išvedė į ketvirtfinalį prancūzus

(9)
Publikuota: 2024 liepos 01 21:03:32, Arūnas Abromaitis
×
Kamuolys į vartus įskriejo nuo Jano Vertongeno (kairėje). EPA-Eltos nuotr.

Europos čempionato aštuntfinalio rungtynėse Diuseldorfe nugalėtoją nulėmė vienas įvartis. Prancūzijos rinktinė 1:0 įveikė Belgijos futbolininkus.

Pasaulio vicečempionai prancūzai atsargiai pradėjo rungtynes, bet paskutinį kėlinio trečdalį visiškai perėmė iniciatyvą - beveik visą laiką valdė kamuolį ir sukūrė du pavojingus momentus, tačiau pirmuoju atveju kamuolys skriejo šalia vartų, o antruoju - virš, tad pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių.

Po pertraukos prancūzai toliau buvo aktyvesni, jie dažniau smūgiavo, bet belgai buvo taiklesni. Jų smūgius dukart atrėmė vartininkas Maikas Mėnjanas (Mike Maignan). Per visas rungtynes prancūzai pagal smūgius pirmavo 20-5, bet pagal smūgius į vartų plotą atsiliko 1-2.

Visgi vieno smūgio užteko. Lemiamas rungtynių epizodas sukurtas 85 min. Smūgiavo Prancūzijos rinktinės puolėjas Randalis Kolas Muani (Randal Kolo Muani), kamuolys lietė belgų veteraną Janą Vertongeną (Jan Vertonghen) ir įskriejo į vartus. Įvartis, išvedęs prancūzus į ketvirtfinalį, įskaitytas belgų gynėjui.