Euro'2024: Dvejos nulinės lygiosios už borto paliko serbus

(3)
Publikuota: 2024 birželio 26 00:12:18, Arūnas Abromaitis
×
Slovėnai pirmą kartą pateko į Europos čempionato aštuntfinalį. EPA-Eltos nuotr.

Europos čempionato C grupės turnyras baigėsi nerezultatyviomis lygiosiomis. Tiek Anglija su Slovėnija, tiek Danija su Serbija sužaidė 0:0. Anglams atiteko pirmoji vieta, danai išsaugojo antrąją, slovėnai džiaugėsi pirmuoju patekimu į atkrintamąsias varžybas. Nuliai švieslentėse netiko tik serbams, kurie liko paskutiniai.

Prieš trečiąjį turą kelialapį į aštuntfinalį šioje grupėje buvo užsitikrinę tik anglai, turėję 4 taškus. Po 2 taškus buvo surinkę danai ir slovėnai, 1 - serbai.

Anglai savo taškus sukrapštė žaisdami negražų, nuobodų futbolą. Kelne vykusių rungtynių su slovėnais pirmajame kėlinyje jie liko ištikimi sau. Vieni iš čempionato favoritų dažnai klydo ir iki pertraukos sukūrė vos vieną pusprogę - kėlinio pabaigoje kamuolio nepasiekė pavojingoje padėtyje buvęs Haris Keinas (Harry Kane). Rimtų progų neturėjo ir slovėnai.

Po pertraukos anglai iškart padidino apsukas ir prispaudė varžovus prie jų vartų, bet pavojingų progų toliau trūko. Švieslentėje išliko du nuliai, bet tai nepakenkė nė vienai komandai. Anglams lygiosios atnešė pirmąją vietą, slovėnams - kelialapį aštuntfinalį. Į Europos čempionato atkrintamąsias varžybas Slovėnija pateko pirmą kartą istorijoje.

Rezultatas 0:0 užfiksuotas ir Danijos rungtynėse su Serbija Miunchene. Anglija surinko 5 taškus, Danija ir Slovėnija - po 3, Serbija - 2.

Įdomu, kad danų ir serbų rodikliai buvo visiškai vienodi. Tarpusavyje jie sužaidė lygiosiomis, abiejų komandų įvarčių santykis buvo 2:2. Net ir gautų geltonų kortelių skaičius buvo vienodas - po šešias. Tai, kad Danijos rinktinė liko antra, nulėmė geresnis jos pasirodymas atrankos varžybose. Slovėnai į aštuntfinalį pateks kaip viena iš keturių geriausių trečiąsias vietas užėmusių komandų.