Euro'2024: Šiurpi trauma, įvartis 10-ąją pridėto laiko minutę ir išsaugotos vengrų viltys

(0)
Publikuota: 2024 birželio 24 15:30:42, Arūnas Abromaitis
×
Pergalingą įvartį įmušė Kevinas Sobotas (viduryje). EPA-Eltos nuotr.

Europos čempionate sužaistos trečiojo turo rungtynės A grupėje. Po jų trečiąją vietą užėmė ir viltis patekti į aštuntfinalį išsaugojo Vengrijos rinktinė, įmušusi įvartį per teisėjo pridėtą laiką ir 1:0 įveikusi škotus. Vengrų džiaugsmą aptemdė tai, kad puolėjas Barbabašas Varga po kraupios galvos traumos atsidūrė ligoninėje. Pirmi A grupėje finišavo čempionato šeimininkai vokiečiai, taip pat įmušę per pridėtą laiką ir sužaidę 1:1 su šveicarais.

Iki paskutino mačo vengrai neturėjo nė taško, tad pergalė jiems buvo būtina, kaip ir 1 tašką turėjusiems škotams. Atomazga įvyko 10-ąją pridėto laiko minutę, kai škotai kėlė kampinį, o po jo vengrai nuskubėjo į greitą ataką, pasibaigusią Kevino Soboto (Kevin Csoboth) įvarčiu.

Škotams čempionatas jau baigtas, o 3 taškus surinkę vengrai lauks kitų grupių rezultatų. Primename, kad į aštuntfinalį pateks ne tik po dvi stipriausias grupių komandas, bet ir keturios iš šešių geriausių trečiąsias vietas užimsiančių rinktinių.

Kad ir kaip susiklostytų vengrų likimas, atkrintamosiose varžybose tikrai nežais B.Varga. Antrajame kėlinyje puolėjas susidūrė su dviem varžovais, prarado sąmonę ir buvo išvežtas į Štutgarto ligoninę. Paaiškėjo, kad jis patyrė smegenų sukrėtimą, lūžo veido kaulai. Laime, pavojus gyvybei negresia.

Su 7 taškais A grupės turnyrą užbaigė Vokietija, su 5 - antrąją vietą užėmusi Šveicarija. Pastaroji galėjo atimti iš šeimininkų pirmąją poziciją, nes ilgai pirmavo - 28 min. įvartį įmušė Danas Ndojė (Dan Ndoye). Vokiečiai išsigelbėjo 2-ąją pridėto laiko minutę, rezultatą smūgiu galva išlygino Niklas Fiulkrugas (Niclas Fullkrug).