Euro'2024: Vėlyvas įvartis išvedė Anglijos rinktinę į finalą

(28)
Publikuota: 2024 liepos 10 23:59:06, Arūnas Abromaitis
×
Olis Votkinsas įmušė lemiamą įvartį. EPA-Eltos nuotr.

Antrąja Europos čempionato finalininke tapo Anglijos rinktinė. Ji pusfinalyje Dortmunde 2:1 įveikė Nyderlandų futbolininkus. Europos čempionato finale anglai žais antrą kartą iš eilės.

Per pirmąjį kėlinį žiūrovai išvydo du įvarčius, bet jų galėjo būti ir daugiau, nes įspūdingų momentų netrūko. Olandai jau 7 min. išsiveržė į priekį po tolimo Čavio Simonso (Xavi Simons) smūgio į viršutinį vartų kampą. Anglai išlygino rezultatą 18 min. Už Denzelio Damfrio (Denzel Dumfries) pražangą prieš Harį Keiną (Harry Kane) skirtas 11 metrų baudinys, kurį realizavo pats H.Keinas.

D.Damfris ištaisė klaidą, kai išmušė kamuolį nuo vartų linijos. Ant linijos kamuolys buvo atsidūręs po Filo Fodeno (Phil Foden) smūgio. D.Damfris galėjo įmušti ir pats - gynėjas laimėjo oro dvikovą ir pataikė į skersinį. Savo ruožtu F.Fodenas tolimu smūgiu pataikė į virpstą.

Po pertraukos žaidimas buvo daug atsargesnis ir atrodė, kad rungtynės persikels į pratęsimą, tačiau anglams pavyko laimėti be jo. Vos prasidėjus teisėjo pridėtam laikui Olis Votkinsas (Ollie Watkins) priėmė kamuolį baudos aikštelėje, pasisuko ir preciziškai taikliai smūgiavo į tolimajį apatinį vartų kampą. Įvarčio autorius aikštėje pasirodė po keitimo.

Anglai dėl aukso kovojo ir 2021 m., bet to čempionato finale po 11 metrų baudinių serijos nusileido italams.

Europos čempionato finalas liepos 14 d. 22 val. vyks Berlyne. Anglai jame susitiks su Ispanijos rinktine, pirmajame pusfinalyje 2:1 įveikusia Prancūziją.