Taip teigia Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edgaras Stankevičius, akcentuojantis, kad Vilniuje stringantis projektas, net jei bus įgyvendintas, visų futbolo problemų neišspręs. Skeptiško požiūrio į bandymą Šeškinės mikrorajone pastatyti daugiafunkcį kompleksą su stadionu neslepia ir Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis.
Vakar Seime surengta parlamentaro Lauryno Šedvydžio spaudos konferencija: „Ar yra alternatyvos Nacionaliniam stadionui". Nors pirmas žodį tarė L.Šedvydis, pagrindinius vaidmenis konferencijoje atliko E.Stankevičius ir S.Skvernelis.
LFF prezidentas iškart akcentavo, kad Šeškinės projektas nėra futbolo panacėja. „Ar tai bus vienas projektas, ar būtų kiti, nė vienas projektas neatitiktų mūsų kriterijų nacionaliniam stadionui. 15-18 tūkst. vietų turintis stadionas nelaikomas nacionaliniu. Taip, teisiškai galima jį taip pavadinti, bet kas išmano futbolą, tas žino, kad tai yra tik ketvirtos kategorijos stadionas. Tai bus multifunkcis kompleksas su aibe kitų pastatų.
Jei deklaruota, kad ta vieta yra nacionaliniam stadionui, gal ir reikėjo kalbėti apie nacionalinį 25-30 tūkst. vietų stadioną", - svarstė E.Stankevičius.
Kol kas tik svajonėse esančio komplekso daugiafunciškumas kelia nerimą ir Seimo pirmininkui S.Skverneliui. Stadionas būtų tik dalis objekto, Šeškinėje dar atsirastų daugybė kitų sporto salių, sporto muziejus, netgi biblioteka ir vaikų darželis. Kaune rekonstruoto S.Dariaus ir S.Girėno stadiono pavyzdys rodo, kad, net turint gerą aikštę, ji ne visada atitenka futbolui.
„Kai mūsų vyriausybė sutarė su Kaunu ir skyrė lėšas... Jei būčiau žinojęs, kad stadione prioritetas bus koncertai, o ne futbolas, nebūtume davę nė euro. Tačiau tai jau yra istorija. Nesinori, kad atsirastų dar vienas multifunkcis objektas, kuriame futbolas bus tada, kai liks laiko nuo kitų „labai svarbių" renginių", - sakė S.Skvernelis.
E.Stankevičius priminė, kad reikia ir kitų, mažesnių objektų: „Lietuvoje labai trūksta futbolo infrastruktūros, ypač šaltuoju metų laikotarpiu. Kalbu apie dengtus maniežus. Ar tai būtų stacionarūs maniežai, ar pripučiami, kuriuos liaudyje vadina „balionais" - jų yra didžiausias trūkumas. Jei pažiūrėtume, kiek mūsų jaunieji talentai sportuoja, tai mūsų sezonas vienas trumpiausių Europoje. UEFA yra paskaičiavusi, kad 50 tūkst. gyventojų reikia bent vieno pilnų matmenų maniežo. O šiuo metu visoje Lietuvoje turime tik šešis - keturis Vilniuje, po vieną Marijampolėje ir Kaune."
Tiek E.Stankevičius, tiek S.Skvernelis kaip susitarę teigė, kad būtina vystyti futbolo infrastruktūros projektą Naujojoje Vilnioje. Ten įsikurtų Vilniaus futbolo akademija. Šio projekto dalininkės yra futbolo federacija ir Vilniaus savivaldybė.
„Yra 17 hektarų sklypas, kuriame irgi gali atsirasti 12-15 tūkst. vietų futbolo namai su ketvirtos kategorijos stadionu. Greitesnį to projekto vykdymą galima užtikrinti daug paprasčiau, jei tik būtų politinė valia", - teigė E.Stankevičius, neslėpęs, kad šiuo klausimu prašė Seimo pagalbos.
„Jei Vyriausybė apsispręs ir norės tęsti projektą Šeškinėje, tai yra jos reikalas, bet svarbu ir priimti sprendimus dėl Naujosios Vilnios komplekso. Tikrai nesuprantama, kai federacijos prezidentas sako, kad dvejus metus negali rasti kontakto su Vilniaus savivaldybe ir projektas nejuda iš vietos. Pritraukus privatų investuotoją, valstybei nereikėtų prisidėti, atsirastų kompleksas su dengtu maniežu, futbolo akademijos patalpomis", - šviesią ateitį piešė S.Skvernelis.
Daugiafunkcio komplekso statybos Šeškinėje kol kas nejuda iš vietos, laukiama Europos Komisijos išvados. EK turi nuspręsti, ar valstybės parama projektui būtų teisėta. Skelbta, kad projektas mokesčių mokėtojams atsieitų maždaug 155 mln. eurų, tačiau S.Skvernelis teigia, jog suma būtų bent 250 mln., o gal ir gerokai didesnė.