Vienas neįmuštas baudinys nulėmė, kad taurė atiteko „Panevėžiui“

(0)
Publikuota: 2024 vasario 26 10:29:36, Arūnas ABROMAITIS
×
Lietuvos čempionai „Panevėžio“ futbolininkai trofėjų kolekciją papildė LFF Supertaure. Eltos nuotr.

Pirmąjį Lietuvos futbolo sezono trofėjų iškovojo A lygos čempionas „Panevėžys". Jis kovoje dėl Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Supertaurės po 11 metrų baudinių serijos įveikė debiutui aukščiausiame divizione besirengiančią Vilniaus rajono ekipą „TransINVEST". Baudinių serijoje visi „Panevėžio" smūgiai buvo taiklūs, o jo varžovams nesėkmę nulėmė vienas smūgis virš vartų.

Ateinantį savaitgalį prasidėsiančiame A lygos čempionate „Panevėžys" gins titulą, o „TransINVEST" komanda bus naujokė. Ji pernai laimėjo Pirmą lygą ir sensacingai iškovojo LFF taurę. Nepaisant skirtingo komandų statuso, „Sportimos" manieže Vilniuje vyko apylygė kova.

Mače dėl Supertaurės ilgą laiką nė viena pusė nesukūrė labai pavojingų progų. 69 min. pavojingai smūgiavo „TransINVEST" saugas Gustas Jarusevičius, smūgį atrėmė vartininkas Vytautas Černiauskas. Per teisėjo pridėtą laiką po „Panevėžio" puolėjo Nikos Kačaravos bandymo ir rikošeto kamuolys atsitrenkė į virpstą.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi 0:0, pratęsimas žaidžiamas nebuvo ir komandos iškart mušė 11 metrų baudinius. Atliekant pirmuosius keturis smūgius, neklydo nė vienos ekipos futbolininkai. Lemiamą klaidą padarė „TransINVEST" puolėjas Enrikė Devensas (Henrique Devens), pykštelėjęs virš vartų. Panevėžiečių kapitonas Linas Klimavičius savo baudinį realizavo ir serija tuo baigėsi. „Panevėžys" LFF Supertaurę iškovojo antrą kartą, jis tai padarė ir 2021 m.

Nugalėtojų treneris Džinas Letjeris (Gino Lettieri) teigė, kad jo auklėtiniai po pertraukos rungtyniavo žymiai geriau nei iki jos: „Pirmasis kėlinys buvo ne toks, kokio tikėjausi iš savo komandos, žaidėme labai blogai, o varžovai buvo agresyvūs, gerai kovėsi dvikovose. Nejudėjome, žaidėme labai lėtai, tad per pertrauką buvau labai piktas. Tačiau po pertraukos žaidėme žymiai geriau. Neįmušėme, bet labai džiaugiuosi, kad laimėjome baudiniais."

Naudingiausiu mačo žaidėju pripažintas 34-erių gynėjas L.Klimavičius. „Rungtynės buvo įtemptos, to ir tikėjomės, varžovų komanda yra gera ir pagarba jiems už gerą kovą. Baudiniai visada yra šiek tiek loterija, šįkart džiaugiamės mes", - sakė L.Klimavičius.

„TransINVEST" treneris Giedrius Barevičius po pralaimėjimo nebuvo labai nusivylęs. „Didžiuojuosi savo komanda, tikrai varžovams daug nenusileidome, pralaimėjome baudiniais. Pamatėme, kad galime žaisti. Laimėjimas būtų geras atspirties taškas sėkmingai pradėti sezoną, bet dabar jau nieko nepakeisi. To baudinio jau neįmuši, o netrukus mums prasidės debiutinis sezonas ir tikiuosi, kad jis bus sėkmingas. Manau, A lygoje galėsime priešintis visoms komandoms ir būti konkurencingais", - vylėsi G.Barevičius.

Komandų sudėtys

„Panevėžys": Vytautas Černiauskas, Linas Klimavičius, Kasparas Dubra, Nikolas Gorobsovas, Ernestas Veliulis, Mindaugas Grigaravičius (Kvadvo Asamoa, 58), Nika Kačarava, Matijus Remeikis (Jovanas Čadženovičius, 89), Džefris Sarpongas, Markas Beneta, Federikas Palasijus (Noelis Mbo, 66).

„TransINVEST": Simonė Moskinas, Deividas Malžinskas, Ričardas Šveikauskas (Erlandas Juška, 30), Kota Sakurajis, Otaras Kobachidzė (Enrikė Devensas, 73), Joičis Kavačis, Povilas Kiselevskis (Gustas Jarusevičius, 64), Artūras Žulpa (Aleksandras Levšinas, 46), Misakis Satas (Gabrielis Nikonovas, 64), Ernestas Stočkūnas, Linas Pilibaitis.