Vokiečiai atidarė Europos čempionatą greitais įvarčiais ir sutraiškė škotus

(9)
Publikuota: 2024 birželio 14 23:53:00, Arūnas Abromaitis
×
Pirmąjį čempionato įvartį įmušė Florianas Vircas. EPA-Eltos nuotr.

17-asis Europos futbolo čempionatas prasidėjo A grupės rungtynėmis Miunchene, kuriose turnyro šeimininkė Vokietijos rinktinė susitiko su Škotijos ekipa. Vokiečiai sutaršė varžovus 5:1. Jau per pirmąjį kėlinį jie įmušė tris įvarčius, o škotai liko žaisti mažumoje.

Rungtynių pradžioje pergalės pamatus paklojo du Vokietijos rinktinės jaunuoliai. 10 min. smūgiu nuo baudos aikštelės linijos pasižymėjo Florianas Vircas (Florian Wirtz). 21 metų ir 42 dienų amžiaus saugas tapo jauniausiu Vokietijos futbolininku, įmušusiu įvartį Europos čempionate.

19 min. rezultatą padvigubino Džamalas Musiala (Jamal Musiala). Jis yra nedaug vyresnis už F.Vircą - 21 metų ir 109 dienų amžiaus. Dž.Musiala - jauniausias futbolininkas, dalyvavęs dviejuose Europos čempionatuose.

Pirmojo kėlinio pabaigoje Škotijos rinktinės gynėjas Rajanas Porteusas (Ryan Porteous) baudos aikštelėje „įvažiavo" į Ilkajaus Giundogano (Ilkay Gundogan) koją. Teisėjas iš Prancūzijos Klemanas Tiurpenas (Clement Turpin) po vaizdo peržiūros skyrė dvigubą bausmę - škotą pašalino iš aikštės ir parodė į 11 metrų atžymą. Baudinį realizavo Kajus Havercas (Kai Havertz).

Vokietija tapo vos antrąja rinktine, per Europos čempionato pirmąjį rungtynių kėlinį įmušusia tris įvarčius. Anksčiau dukart tai padarė Prancūzijos vienuolikė (1984 ir 2016 m.).

Mažumoje likę škotai po pertraukos beveik visą laiką gynėsi. Vokiečiai iššvaistė kelias progas, bet 68 min. savo galimybę išnaudojo Niklas Fiulkrugas (Niclas Fullkrug), aikštėje pasirodęs po keitimo. 87 min. skirtumas visgi sumažėjo, tačiau ir šįkart įvartį mušė ne kažkuris iš škotų. Kamuolį į savo vartus galva nukreipė Vokietijos rinktinės gynėjas Antonijus Riudigeris (Antonio Rudiger). Tašką vokiečiai padėjo per teisėjo pridėtą laiką - penktąjį komandos įvartį pelnė Emrė Džanas (Emre Can).

Kitos A grupės pirmojo turo rungtynės prasidės šeštadienį 16 val., jose susitiks Šveicarijos ir Vengrijos rinktinės.

Šeštadienį vyks ir du B grupės mačai. 19 val. Ispanija susitiks su Kroatija, 22 val. Italija žais su Albanija.