„Žalgiris“ iš Suomijos parsivežė pergalę, „Šiauliai“ namie startavo pralaimėjimu

(5)
Publikuota: 2024 liepos 12 10:10:08, VŽ informacija
×
Pergalingą įvartį "Žalgiriui" pelnė Jurijus Kendyšas. Elvio Žaldario nuotr.

Du Lietuvos futbolo klubai pradėjo savo pasirodymą UEFA Konferencijų lygos atrankos varžybose. Vilniaus „Žalgiris" pirmosiose rungtynėse Suomijoje 2:1 įveikė Vasos ekipą VPS, o „Šiauliai" savo aikštėje 0:2 pralaimėjo Talino komandai „Levadia".

Pirmajame kėlinyje žalgiriečiai didžiausią pavojų kėlė smūgiais iš toli. Jau 3 min. Jukijošis Karašima pataikė į virpstą, o 25 min. po tolimo Adamos Fofanos smūgio kamuolys skriejo į vartų tinklą.

Antrajame kėlinyje į virpstą pataikė ir Ovidijus Verbickas bei Žoelis Bopesu (Joel Bopesu). Varžovai išlygino rezultatą 59 min., bet 72 min. jie liko mažumoje. Už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas gynėjas Miko Pitkanenas (Mikko Pitkanen). „Žalgiris" pergalę išplėšė per teisėjo pridėtą laiką, kai po Ž.Bopesu perdavimo įvartį įmušė Jurijus Kendyšas.

„Šiauliams" po pirmųjų atrankos rungtynių liko labai nedideli šansai patekti į antrąjį etapą. Žaisdami namie, jie du įvarčius praleido jau pirmajame kėlinyje - 7 ir 23 min.

Atsakomosios šių komandų rungtynės Vilniuje ir Taline vyks liepos 18 d. 19 val.