A.Šidlauskas finišavo šeštas, Dž.Merdok - aštunta

(0)
Publikuota: 2024 birželio 21 09:35:50, "LTU Aquatics" informacija
×
Andrius Šidlauskas. "European Aquatics" nuotr.

Serbijos sostinėje Belgrade vykstančiame plaukimo Europos čempionate finaluose dalyvavo du Lietuvos sportininkai - Andrius Šidlauskas ir Džastina Merdok (Justine Murdock), o Danas Rapšys buvo vienas greičiausių pusfinalyje.

200 m plaukimo krūtine finale A.Šidlauskas nuotolį įveikė per 2 min. 12,36 sek. ir užėmė šeštąją vietą. Čempionais tapo du vienodą laiką (2 min. 9,45 sek.) užfiksavę plaukikai - bulgaras Liubomiras Epitropovas ir švedas Erikas Personas (Erik Persson). Primename, kad anksčiau A.Šidlauskas iškovojo bronzos medalį 100 m nuotolyje.

Lietuvos pilietybę turinti amerikietė Dž.Merdok į finalą pateko netikėtai. Pusfinalyje ji pasidalino 9-10 vietas, bet laimėjo perplaukimą prieš Serbijos atstovę, o aštuntąją vietą užėmusi Lenkijos atstovė atsisakė plaukti finale. Dž.Merdok finale su 28,86 sek. rezultatu liko aštunta. Europos čempione tapo airė Danielė Hil (Danielle Hill, 27,73 sek.).

200 m plaukimo laisvuoju stiliumi pusfinalyje varžėsi du lietuviai - D.Rapšys ir Tomas Navikonis. D.Rapšys nuplaukė nuotolį per 1 min. 46,44 sek., užėmė antrąją vietą ir užtikrintai pateko į finalą. Greičiau plaukė tik rumunas Davidas Popovičis (1 min. 46,15 sek.). T.Navikonis užfiksavo 1 min. 47,63 sek. rezultatą ir liko devintas. Iki finalo lietuviui pritrūko 0,26 sek., bet jis gali viltis, kad pateks į lemiamą plaukimą, atsisakius jame dalyvauti kažkuriam iš sportininkų.

Vyrų šuolių į vandenį nuo 1 m tramplino rungtyje dešimtąją vietą iškovojo Martynas Lisauskas.
Sėkmingai kvalifikaciją įveikęs Lietuvos sportininkas finale atliko šešių šuolių programą, kurią teisėjai įvertino 312,60 balo. Įpusėjus varžyboms 16-metis vilnietis buvo pakilęs net iki penktosios vietos, bet ketvirtasis šuolis mūsiškiui nesusiklostė sėkmingai, todėl išsaugoti turimos pozicijos nepavyko. M.Lisauskas finale buvo pats jauniausias tarp visų 12 dalyvių.