(3)
Publikuota: 2024 sausio 12 15:01:33, Arūnas ABROMAITIS
×
EPA-Eltos nuotr.

Dakaro ralyje baigėsi dvigubas maratono etapas, kuriame stabiliai važiavo Benediktas Vanagas. Jis su šturmanu Kuldaru Siku (Kuldar Sikk) šeštajame etape užėmė 15-ąją vietą, o bendrojoje automobilių varžybų įskaitoje pakilo į 11-ąją poziciją.

Penktadienį sportininkai įveikė tą trasos dalį, kurios nespėjo įveikti ketvirtadienį. „Virš 500 km kopų yra rimta. Vakar įveikėme 400, šiandieną dar 150 km. Vakar dieną galima būtų vadinti gera, jei ne vienas pastrigimas bei kelio taško ieškojimas labai pavojingo dydžio kopose. Manau, vakar ten praradome apie 20 minučių brangaus laiko.

Pamiegoti pavyko daugiau nei iprastai. Grįžę inspektavomės bolidą. Viskas be priekaištų. Šiandien lyg santykinai mažiau kilometrų nei vakar, bet agresyvios kopos. Prasileidau porą smūgių ir stipriai sukrėčiau galvą. Į finišą atvažiavau su jausmu, kad galiu ir nefinišuoti. Bet 2 parų iššūkis baigtas ir keliaujame į poislio dieną. Tikrai reikia", - feisbuke rašė B.Vanagas.

Etapą laimėjo prancūzas Sebastienas Loebas, antrąją vietą užėmė ispanas Karlosas Sainsas (Carlos Sainz), trečiąją - švedas Matijas Ekstriomas (Mattias Ekstrom). B.Vanagas S.Loebui pralaimėjo 1 val. 4 min. Jis iš pradžių klasifikuotas 13-uoju, bet dėl 4 min. baudos smuktelėjo į 15-ąją vietą.

Vladas Jurkevičius su Aisvydu Paliukėnu preliminariai užėmė 28-ąją vietą, Gintas Petrus su Žozė Markesu (Jose Marquez) - 34-ąją. Beje, tik 30-as liko techninių problemų turėjęs čempiono titulą ginantis katarietis Naseras Al Atija (Nasser Al-Attiyah).

Bendrojoje automobilių įskaitoje pirmauja K.Sainsas, antras yra M.Ekstriomas, trečias - S.Loebas. B.Vanagas užima 11-ąją vietą, V.Jurkevičius - 23-ias, G.Petrus - 28-as. Kaip jau skelbėme, septintojoje vietoje buvęs Vaidotas Žala maratono etapo neįveikė ir pasitraukė iš kovos dėl vietų bendrojoje įskaitoje.

„Challenger" bagių klasėje Rokas Baciuška etape užėmė šeštąją poziciją. „Sugrįžome sveiki ir gyvi. Turėjome šiokių tokių iššūkių, nes reikėjo įveikti 600 km vien dykuma. Buvo reikalų, vieną kartą nutrūko diržas, kitą kartą priekis sustreikavo. Nuvažiavę 400 km stojome į bivaką, kur buvo ir Carlosas Sainzas, ir Benediktas Vanagas. Valgėme kareivišką maistą, reikėjo pasistatyti palapines, miegojome ant žemės. Patirtis tikra įdomi. Negaliu sakyti, kad buvo lengva, nuovargis jaučiasi. Juolab, kad kai mažai valgau, tai stinga energijos", - pasakojo R.Baciuška. Bendrojoje įskaitoje jis yra septintas.

Keturračių varžybose Laisvydas Kancius etape finišavo penktas, penktąją vietą jis užima ir bendrojoje įskaitoje.

SSV bagių klasėje devinta maratoną užbaigė Emilija Gelažninkienė. Bendrojoje įskaitoje ji yra 12-a.