B.Vanagas „nuskynė“ rekordą, V.Žala trinktelėjo durimis, R.Baciuška - prizininkas

Publikuota: 2024 sausio 19 14:36:04, Arūnas ABROMAITIS
×
nuotr. 3 nuotr.
Roko Baciuškos „Facebook“ puslapio nuotr.

Saudo Arabijoje nusileido Dakaro ralio uždanga. Benediktas Vanagas ralį užbaigė aštuntojoje elitinės „Ultimate" automobilių klasės vietoje ir tai yra geriausias pasirodymas per visą lietuvių dalyvavimo istoriją. Vaidotas Žala pasižymėjo paskutiniame - 12-ajame - etape, kuriame finišavo trečias. Rokas Baciuška užkopė ant prizininkų pakylos „Challenger" bagių klasėje.

12-asis greičio ruožas buvo palyginti trumpas - 174 km. V.Žala su šturmanu Paulu Fjuza (Paulo Fiuza) jau seniai neturėjo galimybių užimti aukštą vietą bendrojoje įskaitoje, tačiau paskutiniame etape priminė, kad gali būti labai greitas. Jis nuo etapo nugalėtojo prancūzo Sebastieno Loebo atsiliko 5 min. 21 sek. ir finišavo trečias. Devintąją vietą užėmė B.Vanagas su šturmanu Kuldaru Siku (Kuldar Sikk), nuo S.Loebo atsilikęs 7 min. 31 sek.

Be didelių nuotykių paskutinį etapą įveikęs B.Vanagas bendrojoje įskaitoje išlaikė aštuntąją poziciją ir tai yra rekordas. Iki tol aukščiausia lietuvių vieta buvo 11-oji. 2019 m. ją užėmė B.Vanagas, užpernai - V.Žala.

„TOP 8 Dakare - naujas puslapis Lietuvos ir Baltijos šalių istorijoje. Šiandieną turėjome alkanus persekiotojus už nugaros, bet tikslus ekipažo darbas šias pastangas paliko bevaisėmis", - džiaugėsi B.Vanagas.

Vladas Jurkevičius su Aisvydu Paliukėnu paskutiniame etape užėmė 29-ąją vietą, o Gintas Petrus su Žozė Markesu (Jose Marquez) - 36-ąją.

Bendrojoje „Ultimate" įskaitoje triumfavo ispanas Karlosas Sainsas (Carlos Sainz). 61-erių veteranui tai buvo ketvirtoji pergalė Dakare. Antras liko belgas Gijomas de Meviusas (Guillaume de Mevius), trečias - S.Loebas.

G Petrus preliminariais duomenimis užėmė 28-ąją vietą, V.Jurkevičius - 49-ąją, o V.Žala - 53-iąją.

„Challenger" bagių klasėje R.Baciuška su šturmanu Orioliu Vidaliu Montichanu (Oriol Vidal Montijano) 12-ajame etape finišavo penktas, o bendrojoje įskaitoje išlaikė trečiąją vietą. Tauragiškis namo parsiveš prizininkams įteikiamą beduino statulėlę. „Challenger" nugalėtoja tapo Kristina Gutieres Erero (Cristina Gutierrez Herrero).

„Dar vienas beduinas į kolekciją. Trečia vieta sunkiausiame Dakaro ralyje iš trijų, kuriuose kol kas teko dalyvauti. Ačiū visiems, kurie tikėjot - niekas juk ir nežadėjo, kad bus lengva. Iki pasimatymo ant podiumo", - feisbuke rašė K.Baciuška. Pernai jis tapo vicečempionu.

Keturračių varžybų paskutiniame etape Antanas Kanopkinas užėmė ketvirtąją vietą, Laisvydas Kancius - penktąją. Bendrojoje įskaitoje yra atvirkščiai. Joje L.Kancius rikiuojasi ketvirtas, A.Kanopkinas - penktas. Čempionu tapo argentinietis Manuelis Anducharas (Manuel Andujar).

SSV bagių klasėje Dakaro debiutantė Emilija Gelažninkienė su šturmano pareigas ėjusiu jos vyru Arūnu Gelažninku paskutiniame etape finišavo 14-a. Bendrojoje įskaitoje ji užėmė devintąją vietą, o laimėjo prancūzas Ksavjė de Sultrė (Xavier de Soultrait).

Dakaro ralyje startavo 10 Lietuvos ekipažų, bet sunkvežimį vairavęs Vaidotas Paškevičius ir motociklininkas Modestas Siliūnas varžybų nebaigė.