D.Rapšys varžybose Stokholme pagerino Lietuvos rekordą

(0)
Publikuota: 2017 balandžio 09 20:54:13, Respublika.lt, Eltos inf.
×

Stokholme (Švedija) vykstančių tarptautinių plaukimo varžybų "Swim Open Stockholm" vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungties finale sekmadienį triumfavo lietuvis Danas Rapšys.

Mūsų šalies atstovas distanciją įveikė per 1 min. 47,10 sek. ir 0,29 sek. pagerino savo paties 2015 metais pasiektą Lietuvos rekordą.

D. Rapšys ketino išmėginti jėgas ir 50 m plaukimo nugara rungtyje, tačiau nusprendė pataupyti jėgas ir atrankos plaukime nedalyvavo.

100 m plaukimo krūtine rungtyje greičiausias buvo lietuvis Giedrius Titenis. Jis finale finišavo per 1 min. 0,15 sek. Andrius Šidlauskas (1.01,03) šios rungties finale finišavo ketvirtas.

100 m plaukimo peteliške rungtyje Deividas Margevičius (53,75 sek.) užėmė septintąją vietą. Tiesa, lietuvis atrankoje užfiksavo devintą rezultatą, tačiau vengras Davidas Verašto (David Verrasto) finale plaukti atsisakė, užleisdamas vietą Lietuvos plaukikui.

Rūtai Meilutytei nesėkmingai susiklostė 50 m plaukimo krūtine rungtis. Dėl varginančios kelionės ir prasidėjusios aklimatizacijos tituluočiausia šalies plaukikė atrankoje distanciją įveikė užfiksuodama tolimą nuo geriausio jos šio sezono rezultato laiką (32,45 sek.), liko 11-a ir plaukti B finale atsisakė.

100 m plaukimo peteliške rungtyje Beatričė Kanapienytė (1.04,49) užėmė 31-ąją vietą.

Trečiąją varžybų Stokholme dieną varžysis keturi Lietuvos rinktinės nariai. R. Meilutytė plauks 50 m laisvuoju stiliumi, A. Šidlauskas - 100 m laisvuoju stiliumi, D. Rapšys - 100 m nugara ir 100 m laisvuoju stiliumi, D. Margevičius - 200 m peteliške.

Varžybų prizų fondas - 65 tūkst. eurų. Kiekvienos rungties nugalėtojas gaus 600 eurų, antros vietos - 300 eurų, trečios - 100 eurų. Absoliučiai geriausi sportininkai (vyrai ir moterys) pagal reitingo taškų lentelė gaus po 7 500 eurų, antros vietos laimėtojai po 5 000 eurų, trečios - po 2 500 eurų.