Du karaliai, viena karalienė

(0)
Publikuota: 2017 balandžio 11 09:20:05, Aistė LABINAITĖ, sportas@vakarozinios.lt
×
Valdemaras Gudauskas, Daiva Kriščiūnienė ir Andrius Miseckas Danijoje tapo Europos čempionais. Jono Pivoriūno nuotr.

Ant aukščiausiojo prizininkų pakylos laiptelio Europos kiokušin karatė pirmenybėse Danijoje lipo trys lietuviai. Čempionų titulus iškovojo Valdemaras Gudauskas, Andrius Miseckas ir Daiva Kriščiūnienė. Iš viso mūsų šalies sportininkai Kopenhagoje pelnė net 11 apdovanojimų.

Senojo žemyno čempionu svorio kategorijoje iki 85 kg V.Gudauskui pavyko tapti antrą kartą iš eilės. Prieš metus Europos čempionato finale lietuvis įveikė Rumunijos žvaigždę Marių Ilasą. Šį kartą rumunas gavo progą atsirevanšuoti, tačiau ja nepasinaudojo - po trijų pratęsimų teisėjai pergalę vėl skyrė V.Gudauskui. Pakeliui į finalą jis įveikė tris varžovus, du iš jų įveikdamas vienu galingu smūgiu. M.Ilasas pusfinalyje užkirto kelią į finalą kitam lietuviui Vytautui Cėplai.

Antrąjį titulą Lietuvai iškovojusiam A.Miseckui svorio kategorijoje iki 75 kg teko įveikti net penkis varžovus, o paskutinės dvi kliūtys buvo gruzinai, bet nei Tengizui Bastojaniui pusfinalyje, nei Micheilui Ciklauriui finale nepavyko prilygti mūsiškiui. Prieš metus A.Miseckas Europos čempionate liko antras.

Trečioji Europos čempionų taurė buvo pelnyta moterų varžybų svorio kategorijoje iki 50 kg. Ten nugalėtoja tapo po pertraukos ant tatamio sugrįžusi D.Kriščiūnienė. Ji nugalėjo Gruzijos, Ukrainos ir dvi Lenkijos atstoves.

Lietuvių titulų kraitis galėjo būti dar didesnis, tačiau dviem merginoms savo finalų laimėti nepavyko. Rūta Brazdžionytė svorio kategorijos iki 60 kg finale po trijų pratęsimų turėjo pripažinti rumunės Andrejos Merkos (Andrea Merca) pranašumą, nors du teisėjai iš penkių buvo linkę skirti pergalę mūsiškei.

Taip pat lemiamoje kovoje suklupo ir Europos čempionatų debiutantė Monika Ryžkovaitė. Šiemet netikėtai Lietuvos čempione tapusi Luko Kubiliaus treniruojama klaipėdietė svorio kategorijoje per 60 kg nugalėjo lenkę Agatą Viniarską (Agata Winiarska) ir ispanę Ajalą Garsiją (Aiala Garcia), bet finale neprilygo švedei Sarai Hagei (Sara Hagge).

Trečiąsias vietas Danijoje užėmė Erika Žeburtunovič (iki 50 kg), Rita Pivoriūnaitė ir Diana Mačiūtė (iki 55 kg), Diana Balsytė (per 60 kg), V.Cėpla ir Edgardas Sečinskis (per 85 kg).

Po 2016 m. Senojo žemyno pirmenybių daugelis tikėjosi šiemet išvysti dar vieną E.Sečinskio ir garsiojo bulgaro Valerijaus Dimitrovo dvikovą, tačiau abiem sportininkams galutinėje įskaitoje teko dalintis trečiąja pozicija. Lietuvis pusfinalyje nusileido lenkui Maciejui Mazurui, o V.Dimitrovas dėl traumos pusfinalyje net nekovojo.

Kopenhagoje taip pat vykusiame Europos kiokušin karatė jaunių čempionate mūsiškiai iškovojo 14 medalių.

Kitos svarbios šių metų varžybos Lietuvos kiokušin karatė kovotojų laukia liepos 1-2 d. Tuomet Astanoje (Kazachstanas) vyks pasaulio čempionatas. Teisę dalyvauti planetos pirmenybėse jau anksčiau buvo pelnę Justina Šišaitė, Gabija Gudeliauskaitė, Inga Mikštaitė, Nora Vaznelytė, A.Miseckas, V.Gudauskas, E.Sečinskis ir Eventas Gužauskas, o Danijoje šią teisę įgijo D.Kriščiūnienė ir M.Ryžkovaitė.