Dviejų įvarčių deficitą panaikinę 18-mečiai ir toliau žygiuoja pergalingai

(0)
Publikuota: 2024 balandžio 18 09:08:23, hockey.lt informacija
×
hockey.lt nuotr.

Lietuvos jaunių iki 18 metų ledo ritulio rinktinė toliau nepralaimi pasaulio čempionato IB diviziono turnyre Estijoje. Tik pernai bilietą į šį divizioną iškovoję lietuviai 5:2 nugalėjo Pietų Korėjos komandą ir pasiekė trečią pergalę iš tiek pat galimų.

Šios rungtynės lietuviams buvo bene sunkiausios. Nors lietuviai kur kas dažniau atakavo varžovų vartus, oponentai sugebėjo įpusėjus rungtynėms turėti dviejų įvarčių pranašumą, atlikę vos keturis metimus į vartus.

Lietuvos rinktinės puolimą išjudino Simas Ignatavičius. Įkirtęs link vartų jis gavo perdavimą ir pasiuntė ritulį į varžovų vartus (34:35, rez. perd. Dovydas Jukna, Titas Krakauskas). Trečiajame kėlinyje lietuviai visiškai perėmė iniciatyvą, varžovams net neleisdami pagalvoti apie atakas. Galiausiai tai davė vaisių, kai iš toli ritulį į viršutinį vartų kampą įsmeigė Tadas Šližys (50:14, rez. perd. Pijus Pranskevičius, Deimantas Šulinskas).

Galutinai palaužti varžovus pavyko, kai oponentų vartininkas gavo 5+20 min. nuobaudą. Jį pakeitusiam kolegai per penkias minutes ritulį iš savo vartų teko traukti tris kartus. Iš pradžių S.Ignatavičius iššovė į artimąjį viršutinį vartų kampą (53:26, rez. perd. D.Jukna, Daniilas Kovalenko), o netrukus iš arti į vartus jis jau nukreipė žemą komandos draugo metimą (54:37, rez. perd. Simonas Valivonis, D.Jukna). Galutinį tašką po minutės padėjo D.Kovalenko. Gynėjas nučiuožė į patogią aikštės zoną ir tiksliu metimu nubraukė paskutines oponentų viltis (55:51, rez. perd. S.Ignatavičius, S.Valivonis).

Tris pergales iš tiek pat galimų turintys lietuviai pirmauja savo divizione. Penktadienį jų laukia rungtynės su slovėnais.