(0)
Publikuota: 2024 liepos 08 17:15:21, VŽ informacija
×
Modesta Justė Morauskaitė. Alfredo Pliadžio nuotr.

Tarptautinė lengvosios atletikos federacija pranešė, kad teisę startuoti Paryžiaus olimpinėse žaidynėse gavo dar dvi Lietuvos lengvaatletės - bėgikė Modesta Justė Morauskaitė ir trišuolininkė Diana Zagainova.

M.J.Morauskaitei Paryžiaus žaidynės bus debiutinės. 28-erių lengvaatletė gerą naujieną pažymėjo Latvijos mieste Valmieroje vykusiame Baltijos čempionate, kur 400 m nubėgo per 52,95 sek. ir iškovojo aukso medalį.

Olimpiniame reitinge M.J.Morauskaitė iš pradžių atsidūrė už brūkšnio, bet sulaukė kvietimo po reitingo atnaujinimo. Bėgikė prisipažino to nesitikėjusi: „Visas viltis buvau palaidojusi, nes važiuoja 48 merginos, o aš buvau 55-oje vietoje. Kad atsišauks 7 merginos... Tai yra per mažas šansas, kad leisčiau sau patikėti, jog taip gali įvykti. Buvau susitaikiusi, kad šiemet man nepavyks išvykti į olimpines žaidynes, bet žinia pasiekė, kad mažas stebuklėlis įvyko. Sėkmės žiburėlis nusišypsojo laiku ir vietoje. Paskambinau šeimynai, visi džiaugėmės, buvo išlieta ir džiaugsmo ašarų. Sunku suprasti, kad tai yra realybė."

Netrukus po to, kai „sėkmės žiburėlis nusišypsojo" M.J.Morauskaitei, gerą žinią gavo ir D.Zagainova. 27-erių trišuolininkė tapo 11-ąją lengvaatlete ir 50-ąją Lietuvos sportininke apskritai, gavusia teisę startuoti Paryžiuje. Dianai tai bus antrosios olimpinės žaidynės. 2021 m. Tokijuje ji užėmė 28-ąją vietą.

Anksčiau vietas olimpinėse žaidynėse pagal reitingą užsitikrino keturi Lietuvos lengvaatlečiai: trišuolininkė Dovilė Kilty, ieties metikė Liveta Jasiūnaitė, disko metikas Martynas Alekna ir bėgikė Gabija Galvydytė. Olimpinius normatyvus įvykdė penki lengvaatlečiai: disko metikai Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius, disko metikė Ieva Gumbs, šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė ir ieties metikas Edis Matusevičius.

Dalis olimpiečių savaitgalį startavo tarptautinėje varžybose. „Deimantinės lygos" etape Paryžiuje nesėkmingai pasirodė E.Matusevičius, numetęs ietį 77,36 m ir užėmęs devintąją vietą. Tarp kontinentinio turo auksinių varžybų Nyderlanduose dalyvių buvo trys lietuviai. Disko metimo sektoriuje Mykolas Alekna užfiksavo 69,07 m rezultatą ir tapo nugalėtoju, o jo brolis Martynas atliko tris nesėkmingus bandymus ir liko be rezultato. G.Galvydytė 800 m bėgime finišavo šešta, jos laikas - 2 min. 0,29 sek.