Latvijos veteranas pačiupo medalį, estės sukūrė sensaciją estafetėje

(3)
Publikuota: 2024 vasario 19 12:33:00, Ugnius RŪKAS
×
Andrejus Rastorgujevas pasaulio čempionato prizininku tapo pirmą kartą per savo ilgą karjerą. EPA-Eltos nuotr.

Nove Mesto trasoje Čekijoje baigėsi biatlono pasaulio čempionatas. Lietuviai savaitgalį startavo tik vyrų estafetėje ir joje tenkinosi kuklia vieta, o kitų Baltijos šalių sportininkams paskutinės varžybų dienos buvo labai sėkmingos. Estijos moterų komanda užėmė ketvirtąją vietą estafetėje, Latvijos biatlonininkas Andrejus Rastorgujevas pelnė sidabrą bendro starto lenktynėse.

Šeštadienį Nove Meste vyko estafetės, sekmadienį čempionatą užbaigė bendro starto lenktynėse. Pastarosiose dalyvauja tik po 30 gerais rezultatais pasižymėjusių vyrų ir moterų, lietuvių tarp jų nebuvo. Moterų estafetės komandos Lietuva nesurinko, tad teko apsiriboti vyrų estafete.

Joje Tomas Kaukėnas, Vytautas Strolia, Maksimas Fominas ir Jokūbas Mačkinė užėmė 20-ąją vietą tarp 24 komandų. M.Fominui ir J.Mačkinei teko sukti po vieną baudos ratą. Pasaulio čempionais tapo švedai, sidabrą pelnė norvegai, bronzą - prancūzai.

Moterų estafetę laimėjo prancūzės, sidabras atiteko švedėms, bronza - vokietėms. Šioms komandoms vieta trejetuke nėra kažkas neįprasto, o štai estės pranoko visus lūkesčius. Regina Ermits, Tuli Tomingas (Tuuli Tomingas), Susan Kuelm ir Johana Taliharm (Johanna Taliharm) užėmė ketvirtąją vietą, nuo vokiečių ir medalio jas skyrė 26 sek. Estafetei įpusėjus estės netgi pirmavo.

Vyrų 15 km bendro starto lenktynėse nieko nenustebino tai, kad čempionu tapo norvegas Johanesas Tingnesas Bio (Johannes Thingnes Boe). Nove Meste jis triumfavo ir asmeninėse bei persekiojimo lenktynėse. Kitose rungtyse J.T.Bio iškovojo 3 sidabro ir 1 bronzos medalį. Pasaulio čempionu norvegas iš viso yra tapęs 20 kartų.

Bendro starto lenktynėse J.T.Bio nepataikė 1 iš 20 šūvių. Be klaidų šaudęs A.Rastorgujevas nuo čempiono atsiliko 15 sek., kartą prašovęs prancūzas Kantenas Fijonas Majė (Quentin Fillon Maillet) - 33 sek. A.Rastorgujevui medalis tapo svajonės išsipildymu. 35-erių Latvijos biatlonininkas pasaulio čempionate dalyvavo jau 11-ą kartą, bet ant pakylos užkopė pirmą kartą.

Moterų 12,5 km bendro starto lenktynes laimėjo prancūzė Žiustina Brėza Bušė (Justine Braisaz-Bouchet). Tiek ji, tiek vicečempione tapusi italė Liza Vitoci (Lisa Vittozzi) šaudė be klaidų. Bronzą pelnė kartą prašovusi prancūzė Lu Žanmono (Lou Jeanmonnot). Beje, estės ir šiose lenktynėse pasirodė sėkmingai. T.Tomingas finišavo aštunta, R.Ermits - 12-a.