(1)
Publikuota: 2024 rugsėjo 16 10:36:14, Dominykas Genevičius
×
Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė. Gretos Vaisėtaitės nuotr.

Sekmadienį Vilniuje pasibaigusiame Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionate auksą iškovojo Monikos Paulikienės ir Ainės Raupelytės bei Roberto Juchnevičiaus ir Artūro Vasiljevo duetai. Olimpiečių M.Paulikienės ir A.Raupelytės kelias buvo sunkesnis nei tikėtasi, joms teko du kartus žaisti po tris setus.

Olimpinėse žaidynėse šiemet debiutavusios ir Europos čempionate ketvirtąją vietą užėmusios M.Paulikienė ir A.Raupelytė Lietuvos pirmenybėse gynė titulą. Jį apginti buvo nelengva - jau ketvirtfinalyje teko kovoti tris setus, po kurių čempionės 2-1 (21:14, 14:21, 15:6) įveikė Liliją Firinovič ir Vladą Oganauskienę. Pusfinalyje vėl prireikė trijų setų. Po jų Monika ir Ainė 2-1 (18:21, 21:14, 15:10) palaužė Skalvę Križanauskaitę ir Arianą Rudkovskają. Kitame pusfinalyje Jekaterina Kovalskaja ir Danielė Kvedaraitė 2-0 (21:15, 21:13) nugalėjo Ievą Dumbauskaitę ir Ievą Vasiliauskaitę.

Finale olimpietės pagerino žaidimą ir 2-0 (21:16, 21:15) pranoko J.Kovalskają ir D.Kvedaraitę. „Sunku buvo įsivažiuoti, bet džiaugiamės, kad pabaigoje jau demonstravome geresnį savo žaidimą - tikslesnį ir su mažiau klaidų. Čempionatas buvo tikrai pajėgus, nes dalyvavo visos Lietuvos moterų komandos. Visos jos norėjo mums įkąsti ir atidavė visas jėgas aikštelėje. Tikrai nebuvo lengva, bet svarbiausia, kad pasiekėme savo tikslą", - po finalo kalbėjo Lietuvos čempionės. Bronzos medalius iškovojo S.Križanauskaitė ir A.Rudkovskaja. Jos mažajame finale 2-0 (22:20, 21:14) nugalėjo I.Dumbauskaitę ir I.Vasiliauskaitę.

Vyrų varžybose Lietuvos čempionų vardus po trejų metų pertraukos susigrąžino R.Juchnevičius ir A.Vasiljevas. Jie pusfinalyje 2-0 (21:16, 21:10) įveikė Aivarą Balkauską ir Tomą Vyšniauską, o finale 2-0 (21:12, 22:20) nugalėjo Mantą Donėlą bei Karolį Palubinską.

2022 ir 2023 m. Lietuvos čempionai Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas titulo negynė, nes A.Knašas nežaidė dėl sveikatos problemų. P.Stankevičius turėjo žaisti su Emiliu Bartkumi, bet ir pastarasis susirgo, todėl paskutinę akimirką čempiono porininku tapo Artūras Vincėlovičius. Naujai iškeptas duetas ketvirtfinalyje 0-2 (19:21, 20:22) nusileido M.Donėlai ir K.Palubinskui. Bronzos medalius iškovojo Jonas Grikšas ir Jokūnas Lošys, mažajame finale 2-0 (21:18, 21:19) nugalėję A.Balkauską ir T.Vyšniauską.